Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

.

Na internetowy adres Prokuratury Rejonowej w Koninie wysłałem powiadomienie o poniższej treści:

 

Prokuratura Rejonowa w Koninie

 

Powiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

.
.

Zgłaszam Prokuraturze Rejonowej w Koninie fakt popełnienia przestępstwa polegającego na obrazie moich uczuć religijnych.
Podczas tzw. „Festiwalu kultury słowiańskiej i cysterskiej” w roku 2010 w Lądku miało miejsce palenie figury przedstawiającej słowiańskiego boga Świętowita.

Ponadto podczas tej samej imprezy miało miejsce okładanie powalonych na ziemię figur słowiańskich bogów szablami, rzucanie tymi figurami i nazywanie słowiańskich bogów pogardliwie „bożkami”.

Wszystkie powyższe postępki zakamuflowane domniemanym edukacyjnym charakterem tej organizowanej co rok imprezy wyczerpują artykuł 196 Kodeksu Karnego który mówi:

„Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Niezrozumiałe jest to, że wśród organizatorów „festiwalu” w Lądku znajdują się także instytucje państwowe, administracyjne i samorządowe:

Starostwo Powiatowe w Słupcy,
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich Oddział w Poznaniu,
Urząd Gminy w Lądku,
Urząd Miasta i Gminy w Zagórowie,
Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie,
Fundacja „Patrymonium:,
Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”,
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego

Niniejszym wnoszę o wszczęcie z urzędu przez Prokuraturę Rejonową w Koninie postępowania karnego w stosunku do organizatorów „festiwalu” za łamanie przez nich artykułu 196 Kodeksu Karnego.

Proszę też o poinformowanie mnie, czy  Prokuraturze Rejonowej w Koninie wystarczy powiadomienie o popełnieniu przestępstwa wysłane przeze mnie pocztą elektroniczną, czy też do wszczęcia oficjalnej procedury w tej sprawie potrzebuje Prokuratura Rejonowa w Koninie list wysłany przeze mnie pocztą standardową.

Z wyrazami szacunku

 

Andrzej Szubert

.

.

 

67 komentarzy do “Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

 1. Witam po przerwie urlopowej 🙂 Popieram oczywiście powyższą reakcję; podczas tzw. “Festiwalu kultury słowiańskiej i cysterskiej” w roku 2010 w Lądku OBRAŻONO RÓWNIEŻ MOJE UCZUCIA RELIGIJNE paląc mój symbol wiary- mojego BOGA ŚWIATOWIDA. Czuję się znieważona, upokorzona i zdruzgotana tym faktem. Moje uczucia zostały sponiewierane i bardzo ubolewam, że w kraju „demokratycznym” panuje taka nietolerancja.
  Jeśli można to proszę autora powyższego posta o maila.

  Dobrosławo:
  Akurat w tym momencie wysyłam Tobie maila!
  opolczyk

 2. Brawo! Całkowicie popieram i trzymam kciuki! Mam nadzieję, że ta sprawa potoczy się po Pana (i naszej zresztą:)) myśli:)

 3. Brak słów…
  Dzicz, barbarzyństwo i tyle. I oni to nazywają „festiwalem kultury słowiańskiej” i „inscenizacjami edukacyjnymi”.
  opolczyk

  • Niewiele inscenizacji aż tak ahistorycznych oglądałem.
   Drewniany gród i armaty. Pasuje to, jak piernik do wiatraka.
   Inna sprawa – armaty na ziemiach polskich pojawiły się dopiero na początku XV wieku. Wiadome jest, że krzyżacy pod Grunwaldem ich użyli – z mizernym skutkiem.
   Jeśli więc poganie napadają na chrześcijański gród – który ma armaty – oznaczałoby to, że akcja toczy się w XV wieku. Czyli że jeszcze w XV wieku pogaństwo było mocno rozpowszechnione w Polsce. Co zaprzecza głoszonej przez jahwistów wersji historii, jakoby Polacy od początku pokochali i czcili bozię Jahwe i bozię Joszue/Jezuska.

   I takie bzdury nazywają oni „edukacyjnymi” inscenizacjami…
   opolczyk

 4. Tak trzymać Opolczyku. Nie wiedziałem, że takie kretyństwa mają miejsce, że to się odbywa publicznie i że biorą w tym udział władze, a do tego świat nauki – Archeolodzy – z Muzeum. No,no. To jest właśnie katolicka wrażliwość religijna i otwarcie na dialog – prawdziwa “ekumena” w wydaniu krwiożerczych lucyferystów i w asyście setek kato-lemingów. Odpowiedź prokuratury jest z góry znana, ale należałoby pociągnąć ten wątek konsekwentnie do końca bo z zaniechania działań Państwo Polskie będzie się musiało tłumaczyć w Brukseli

  • Sprawa miałaby większą wagę i większą szansę na pozytywne rozpatrzenie jej, gdyby podobne zawiadomienia do prokuratury wysłało więcej osób.
   O sprawie profanacji słowiańskiej wiary w Lądku poinformowałem też trzy związki rodzimowiercze.
   Prokuraturę w Koninie wybrałem z tego względu, że Lądek leży na jej terenie.
   Zainteresowanym podaję internetowy adres tej prokuratury: prkn@konin.po.gov.pl
   Adres pocztowy jest tutaj:
   http://www.konin.po.gov.pl/?akcja=strony&s=4

 5. Popieram akcję. I jak mówi przedmówca, jak krajowa odrzuci, to słać wyżej, do trybunału praw człowieka.

 6. Pingback: Andrzej Szubert: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa « Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

 7. Opolczyku, ja tez wyslalem 2 tyg. temu ponad chyba i nic, zadnej odpowiedzi … moze dlatego,. ze mieszkam poza krajem, moje pisma laduja w koszu 😦

  • Jaksar:

   Aby takie pisanie przyniosło odzew ze strony prokuratury, sprawę należy upublicznić!
   Inaczej mogą po prostu podobne skargi ignorować.

 8. Dobroslawo, nie figure Swietowita spalono a Peruna, ten festyn tez nosi taki tytul ” Spalenie Peruna” .. trzymajmy sie faktow inaczej powiedza, ze sami nie wiemy o co chodzi !

   • Jaksar i Dobrosława:

    Filmik z paleniem figury prawdopodobnie Świętowita wrzucił do internetu „Bazalukas100” i od niego pochodzi nazwa : „Palenie Peruna”.
    Wkliknijcie się pod filmikiem na ikonkę „pokaż wszystkie” (komentarze).
    No i tam jest komentarz sprzed dwóch lat: „Nie peruna a światowida.” (ten „tomekadamczewski” nawet nie raczył napisać imion naszych bogów z dużej litery).
    Dr. Brzostowski w odpowiedzi na mój list otwarty napisał, że filmik wrzucono do sieci bez zgody i wiedzy organizatorów.
    Można zatem założyć, że „Bazalukas100” nagrał sobie prywatnie ten filmik, wrzucił go w sieci i jako ignorant napisał o „paleniu Peruna”.
    Dalej…
    Dr. Brzostowicz w odpowiedzi napisanej do mnie nie podważył tego co napisałem w liście otwartym – a tam zarzuciłem im cytuję : akt spalenia drewnianej figury słowiańskiego Boga (prawdopodobnie Świętowita).
    Tak więc najprawdopodobniej w Lądku spalono figurę Świętowita.

 9. Pingback: Walki z profanacją Słowiańszczyzny cd. … Korespondencja z drem Brzostowiczem – Odpowiedź dra Piotra Beina « Pagans / Poganie ( Rodzimowiercy słowiańscy ) – Poganin i Słowianin

 10. (—)


  Dobrosławo:
  Ta impreza to przede wszystkim jahwistyczna propaganda, która cynicznie niszczenie kultury słowiańskiej przez hordy jahwistów nazywa „kulturą słowiańską i cysterską”.
  opolczyk

  ps. poproszono mnie o usunięcie tego komentarza.

  • Ciekawe co piszesz o kobiecie wróżącej z run. Dobrze że spontanicznie nie zainscenizowano „procesu” czarownicy. Gdy rozmawiałem z ludźmi na forum rekonstruktorów podejrzanie wielu mruczało pod wąsem jakieś łacińsko katolickie bon moty. Trzeba też zwrócić uwagę że jeżeli organizatorzy obnoszą się ze swoimi jednoznacznymi sympatiami to takie palenie figury przestaje być prostą „rekonstrukcją”. Wyobraźmy sobie że organizacja rasistowska organizuje rekonstrukcję niszczenia żydowskich sklepików albo Młodzież Wszechpolska organizuje rekonstrukcję wysadzenia w powietrze baru gejowskiego gdzieś na jakimś poligonie. „Ale my tylko ukazujemy epizod z Kansas w Oregonie z roku 1982” a na forum wpisy „Precz z pedałowaniem” „Pedały do gazu” itd. Tu mamy chyba podobną sytuację, jeżeli się nie mylę oczywiście. To wręcz propagowanie nienawiści.

 11. aha…. no to w porzadku…. ja sadzilem, ze to oficjalna nazwa wydarzenia.

  Dobroslawa, szkoda, ze ta kobieta nie zwrocila sie do nas…. mozna by bylo te sprawe naglosnic… Prawnie organizator ma prawa gospodarza i moze zabronic odprawiania poza organizacyjnych rytualow, ale mimo to, swiadczy ta paniczna reakcja katoli, ze jednak oni sie nas boja ! Mozemy sie spodziewac, ze w przyszlosci jeszcze bardziej bedziemy atakowani az ktoregos dnia jakis w purpurze zacznie nas !przepraszac” i powolywac sie na wspolne poganskie „korzenie” 😉 Podobnie jak to bylo z zydami 😉

  Jezeli bedziecie trafiali na slady podobnych sytuacji..piszcie do nas podajac nam dokladne zrodlo ale i nazwiska, jezeli mamy reagowac musimy miec swiadkow i dobitne fakty…
  (Pisze „MY” czyli wszyscy zainteresowani reakcja czynna oraz te osoby ktore ze mna wspolpracuja na FB w tych sprawach)

 12. No więc przyjacielu ja niniejszym składam do odpowiedniej prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez pański blog na wordpressie. Powołam sie dokładnie na ten sam artykuł na który pan się powołuje.
  Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

  Niepozdrawiam.

  A ja przyjacielu zakładam się, że skarga przeciwko mnie ma o niebo większą szansę na wnikliwe i surowe jej rozpatrzenie, niż moja skarga.
  Ostatecznie w pomieszczeniach „bezstronnej” Temidy na ścianach wiszą „rzymskie szubienice” plugawego jahwizmu.
  opolczyk

 13. uu sądowe balety? 🙂 Ja uważam, że przesłanie religii katolickiej uwłacza godności człowieka. Ile grzywny mi grozi za takie myśli? Poza tym chcę zainscenizować pewną historię z czasów średniowiecza pt.”palenie symboli chrześcijańskich podczas reakcji pogańskiej” – jakby ktoś był zorientowany, to proszę podać ile można się spodziewać batów? 😉

 14. Dobroslawa a masz moze do niej jakies namiary ?

  zecer, „przyjascielu” przy okazji mozesz i mnie zaskarzyc, co mi tam, jeden proces wiecej jeden mniej z katolickimi fganatykami jak Ty nie zaszkodzi !

  • widzę że motyw Chultowy się wkradł, faktycznie dobrze napisane „katolickimi fganatykami”. Są jak wypisz wymaluje szaleni kultyści z prozy Lovecrafta którzy próbują otworzyć Bramę przez którą przejdzie do naszego wymiaru Herold Jahwe (Jezus Chrystus). Nadejście tego bytu zniszczy nasz wszechświat, kultyści mają nadzieję na zbawienie (chociaż jak wiadomo, Jahwe ma naturę perwersyjną i psychopatyczną więc nic nie wiadomo) a wszyscy którzy nie oddali czci bóstwu Izraela wylądują na wiecznych mękach. Faktycznie, istni „fganatycy”. Na mszach powinni mamrotać „Jahwe fhtagn!”.

 15. Dobroslawa, no u mnie za to masz cala noc picia miodu 😉 pod warunkiem, ze i ja bede mogl sie dolaczyc 😉

  • O, jak na picie miodu to piszę się od razu :))

   To była prawdopodobnie dziewczyna z którejś drużyny. Nie mam namiarów.

 16. Otrzymałem właśnie maila z prokuratury. Oto jego treść:

  Sekretariat Prokuratury Rejonowej w Koninie, informuje,
  iż w dniu 27 lipca 2012r. zawiadomienie o popełnieniu
  przestępstwa nadeslane przez Pana drogą elektoniczną
  zostało przekazane wg właściwości
  do Prokuratury Rejonowej w Słupcy.

  SEKRETARKA
  Katarzyna K… (nazwisko utajam).

 17. Tobie dali odpowiedz chociaz 🙂

  wiecie co ? mam wrazenie powoli, ze to cale poparcie na FB, deklaracje, oburzenia i omalze wprost nawolywania do jeszcze ostrzejszych akcji….sa nadmuchiwanym balonikiem. Zwrocilem sie do facebowiczow by przesylali mi informacje na temat, kto, gdzie zlozyl jaki wniosek, jaka otrzymal odpowiedz itd..itd… poniewaz materialy te sa potrzebne po to, by w razie czego zlozyc wniosek w KE o sprawdzenie czy Rzad RP przestrzega zasad rownosci i praw czlowieka w sprawie o ktorej tutaj piszemy….i nagle jak wczesniej szum byl, deklaracje tak teraz woda w gebach…nawet Zwiazki wyznaniowe nie reaguja…. zastanawiajace, prawda ?

  • Jest tak, ponieważ istnieje w ludziach jeszcze ten strach-wpajany pokoleniami. Strach przed działaniem, przed niewiadomymi konsekwencjami. Przez to właśnie, że ludzie boją się wyrażać swoje poglądy, bronić SWOJEGO, mamy w Polsce jak mamy. Rządzą nami, pomiatają nami i na nas plują. A czemu? A no właśnie temu, że jak ktoś widzi nieprawość to odwraca się w drugą stronę, zamiast pomóc. Czyż to nie krześcijańska biblyja uczy „bezgranicznego posłuszeństwa”?No to ludzie posłuszni zawsze i wszędzie…
   Polakatolicy są wyzuci z dumy i poczucia własnej wartości. Uczeni są od najmłodszych lat dzieciństwa klęczeństwa i poddaństwa.
   Także Jaskar mnie to nie dziwi. Wg mnie człowiek, który deklaruje się, że jest Polakiem-Słowianinem a bezceremonialnie przymyka oko na bezczeszczenie swoich symboli wiary, jest zwykłym polakatolikiem – takim szczurem z krzyżackiej szubienicy.

 18. no wlasnie….no nic, poczekamy zobaczymy ale juz dtzisiaj zaloze sie o 3 butle najlepszego Miodu, ze poza uczestnikami tego bloga nikt inny nie udowodni , ze co w tym kierunku robil 😉

 19. tylko z drugierj strony, po cholere ktos sier deklaruje i wmawia, ze wyslal takie czy inne pismo kiedy nie jest to prawda ? ze zlozyl w Prokuraturze wniosek a jak sie spatysz do ktorej to nie wie juz ? 😉

 20. Otóż Jaksar mylisz się. … tylko nie wszyscy są w gorącej wodzie kąpani. Lepiej poczekać i zebrać wszystkie materiały. Jak nagłośniłem „Zawiadomienie o popełnieniu przestepstwa” napisane przez Opolczyka to z szef jednego ze związków wyzwał mnie (używając słów z rynsztoka) i zarzucił klamstwo, że Andrzej takiego zawiadomienie nie zrobił.

  • Wieczan:

   Tamten szef jednego ze związków nie mógł zarzucać Tobie kłamstwa, bo jemu jako pierwszemu przesłałem do wglądu maila do prokuratury. A zaraz potem przesłałem tego maila do Ciebie. Od tego momentu tamten więcej się do mnie nie odezwał.
   Nie robiłem niczego w pośpiechu, ale zwlekanie w nieskończoność nie ma sensu. Tamten tylko o pieniądzach gadał, że trzeba zbierać, co najmniej 5 tys. bo inaczej się nic nie zrobi. A ja za darmo sam napisałem powiadomienie. Teraz należy jedynie iść za ciosem.
   Tamten pisał mi, że nie może np. narażać powagi ich związku. Ale dla mnie sprawa profanowania naszych bogów i naszej kultury jest w tym momencie ważniejsza. I ważniejsze jest zdecydowane działanie, a nie kunktatorstwo i zbieranie pieniędzy na proces, jeżeli do napisania powiadomienia do prokuratury prawnik i pieniądze nie są potrzebne.

   Ja powiadomiłem o sprawie trzy związki. Odezwały się osoby z dwóch. Jeden obiecywał, że we wrześniu o tym pomyślą. Ten drugi natychmiast za to poczuł się jak generał i zaczął wydawać mi dyspozycje: przyślij mi twoje dane, imię nazwisko, imona rodziców itp. I zbieraj kasę na proces, bo my dołożymy tylko połowę.
   Proponowałem mu, aby powiadomienie do prokuratury napisał ktoś z nich. Bo mnie przygwożdą moim wyszydzaniem jahwizmu. To tamten insynuował mi, że się boję i dlatego się wycofuję. No i wtedy nie zdzierżyłem i po prostu napisałem do prokuratury powiadomienie o przestępstwie.

   Jaksar ma rację. I tak zbyt długo to trwa. Tamtych należało natychmiast podać do sądu. Jaksar sam próbował, ale jak widać, zignorowali go. Co wyjdzie z moim powiadomieniem – nie wiemy. Ale dłużej zwlekać nie można było. Teraz należy po prostu iść za ciosem.

 21. to niech sobie wejdzie na ten blog to bedzie wiedzial czy zglosil czy nie 😉
  A teraz co do mojego mylenia sie, my sie chyba nie rozumiemy, jezeli ktos deklarowal sie miesiac temu, ze napisze prtotest, zgloszenie do Prokuratury czy zlozy wniosek do niej to chyba przez ten czas to zrobil ? Ja prosilem tylko o to by mi podeslano kopie tego pisma oraz ksero odpowiedzi jezeli taka nadeszla, nic wiecej….w ten sposob jest mi latwiej gromadzic dokumentacje dla KE czy Sadu Europ.
  Andrzej napisal w tym czqasie pismo, otrzymal odpowiedz, dal na te odpowiedz kolejne pismo i w koncu zlozyl wniosek do Prokuratury…
  wiec nie rozumie uwagi, by dac czas….komu i na co ? Albo ktos napisal albo nie… i tyle…. oczekuje jednak, ze przynajmniej Zwiazki Wyznaniowe powinny byly reagowac…w koncu aktywnie wspieraly ten projekt kiedy go opublicznilem…
  Do dzisiaj nie mam nawet wzmianki o tym, czy odnosnie do sytuacji ktorykolwiek Zwiazek Rodzimowierczy zareagowal ! Zreszta, pytal sie juz nie bede na FB o to ani prosil o kopie…powolam sie co najwyzej na wlasne doswiadczena i zobaczymy na czym sie to skonczy 😉

   • no nie wiem co napisać,mózgi sprane i zmaglowane mają…wulgaryzmów nie wolno to nie będe obrażać…katohołota…

  • Przyznam się, że aż tak haniebnej inscenizacji po tym „odpuście cysterskim” nie spodziewałem się. Przecież ci żydłacy przedstawiają naszych pra-Ojców jako półnagą dzicz, prawie że dopiero co zlazłą z drzew. To, że gardzą ci zadżumieni zabobonem znad Jordanu kato-polacy naszą pogańską wiarą, można jeszcze jakoś zrozumieć – zaprzedali wszak dusze plugawemu Jahwe. Ale dlaczego przedstawiają naszych przodków w tak haniebnym świetle? Przecież te sukinsyny szczają we własne gniazdo, hańbią własne korzenie i własnych przodków. Zaprzaństwo i zdrada własnej kultury u tych jahwistów jest przerażająca. Gotowi są opluć wszystko co święte i piękne w naszej przedjahwistycznej kulturze tylko po to, aby wywyższyć ich żydowską ideologię „nowego narodu wybranego”.

 22. vrr, szukajac na FB grupy „Rodzimowiercy” oraz ” Rodzimowierstwo Slowianskie” to drugie nalezy do RKP, dyskusja toczyly sie na obu…z uwagi na to, ze RKP ma tam wiecej gosci, ma tez wiecej komentarzy. najlepiej poprosic o przyjecie do obydwu grup !

 23. Trza to było również wysłać do wglądu / do wiadomości lokalnej prasie.

  A znajdziesz gazetę, która to opublikuje?
  opolczyk

 24. cóż powiedzieć,żal patrzeć na otumanionym dymem z kadzidła sługusłów czarnej międzynarodówki,na te nędzne małpki skaczące jak im pseudo patryjoci spod krzyża zagrają… w Polszy ,szanować trzeba każde wyznanie,pod warunkiem że to wyznanie judeo chrześcijańskie…

  Chmura:
  Pamiętajmy o tym, że owa „czarna międzynarodówka” była prototypem i pierwowzorem współczesnego globalizmu – jeden pasterz, jedna owczarnia, a nawet jeden urzędowy język (łacina). Której owieczek nie uczono…
  Aby tym łacniej obdzierać je ze skóry i trzymać w ciemnocie, nieuctwie, nieświadomości i strachu…
  opolczyk

  • jasna sprawa i dla mnie oczywista, na ziemiach polskich zaczęło się wszystko od dokumentu,”Dagome iudex”, na mocy którego nie umiejący go nawet przeczytać Mieszko I poddał Polskę pod opiekę Stolicy Świętej…

 25. „na mocy którego nie umiejący go nawet przeczytać Mieszko I poddał Polskę pod opiekę Stolicy Świętej…”


  2:27

  Odnośnie”przyjmowania” judeochrześcijaństwa,władcy nie dostawali wyboru tylko ultimatum.

  • użycie słowa „ultimatum” to tylko wytłumaczenie i próba wybielenia ówczesnych władców…

 26. I znów szukają żydłacy, nie-katolicy, „prawdziwi chrześcijanie” „mondrości” w żydowskich bajkach i bzdurach okrzyczanych „słowem bożym plugawego Jahwe”.
  Admin

 27. 23:30

  Mezamir:
  Jezuici to tylko wycinek katolicyzmu. Katolicyzm to tylko wycinek żydo-chrześcijaństwa. Ja odrzucam cały jahwizm jako dżumę duchową ludzkości. Kapitalizm i bandycki system bankowy narodził się na grucie protestanckim. A protestanci spalili więcej czarownic niż katolicy. To taka sama jahwistyczna dżuma.
  Admin

  • zgadza się ale warto na sprawe spojrzeć szerzej chociażby jesli chodzi o wolę twórczą,którą religijna ideomatryca w sprytny sposób hamuje i zabija.”Zakres przewartościowań, które ciągnie za sobą rewolucja człowiecza, jest ogromny. Tworzycielskie widzenie człowieka z całą oczywistością podkreśla degeneracyjny charakter takich systemów wartości, jak buddyzm, hinduizm, islam, chrześcijaństwo. Wynika stąd, że olbrzymia większość ludzkości, żyjąca w tych systemach 80-90% ludzkości, jest spętana od wewnątrz przez zestaloną w nich kosmiczną rezygnację.W kręgu wspakultury idealnym, doskonałym człowiekiem będzie nie ten, kto jest najbardziej wydajny kulturowo, sprawczy, lecz ten, kto się „wstrzymuje”, kto się „nie sprzeciwia”, kto nie działa lub też działa w zakresie minimalnym.
   Przyjrzyjcie się galerii „doskonałych”, „silnych”, świętych buddyzmu, hinduizmu, chrześcijaństwa, mahometanizmu. Im bardziej ktoś z tych świętych jest bezczynny, im bardziej tłumił swoje uzdolnienia, w tym wyższym stopniu uważa się go za „doskonałego”. Najbardziej zaawansowani są ukazywani jako szczyty człowieczeństwa, godne zapalczywego naśladownictwa.”

   • Wrzucanie do jednego worka hinduizmu i buddyzmu z żydowskimi, „abrahamicznymi” ideologiami religijnymi to nonsens. Z hinduizmem mamy wspólne korzenie! Hinduizm to jest bratnia wiara Słowian i nasze duchowe dziedzictwo!
    Buddyzm zaś – jako wolny od dogmatów, od „nawracania na siłę” był ścieżką dla tych, którzy chcieli na skróty wejść na szczyt szklanej góry oświecenia. W mistyce słowiańskiej było wiele wspólnego z mistyką buddyjską. Buddyzm nie tłumi uzdolnień – a oświeca umysł i rozbudza uzdolnienia.

 28. w swojej interpretacji poszedłeś trochę na skróty,”Istotą tych systemów kulturowych jest statyczność w wyobrażaniu porządku wszechświata, oraz personalizm, polegający na uczynieniu z pojedynczej duszy człowieka osi centralnej wszelkich jego zainteresowań.” „Wariantem wizji szczęśliwości metafizycznej jest według pojęć hinduskich Nirwana, czyli całkowite rozpłynięcie się w niebycie. Jedno i drugie osiągnąć można jedynie przez intensywne zajęcie się własną duszą. We własnym „ja” mieści się oś zainteresowań jednostki w jej przemijającej wędrówce przez padół ziemski, u kresu której oczekuje człowieka nagroda najwyższa, tj. połączenie się z Absolutem.
  W stosunku jednostki do Absolutu nie ma miejsca na jakikolwiek inny układ wartości, który by prowadził do celu innego, niż żywot wieczny. Układ jednostka – Absolut jest układem zamkniętym, sam sobie wystarczającym. Nie jest tu konieczne ani państwo, ani społeczeństwo, wiedza, nauka, postęp. Jeśli istnieją, są tolerowane o tyle, o ile nie mącą harmonii powyższego układu, o ile nie przeszkadzają zbawieniu duszy.”

  Skąd wytrzasnąłeś te wymysły? To nie ma nic wspólnego z hinduizmem. Nie każdy wyznawca hinduizmu jest joginem. A nirwana to najwyższe „piętro” w naszej słowiańskiej Nawii – powrót na stałe do dziedziny Bogów bez konieczności ponownej inkarnacji. Nie zapominaj, że nasi przodkowie wiedzieli o tym, iż wielokrotnie rodzimy się na ziemi. Nie zawsze i niekoniecznie jako ludzie!
  Admin

  • Poza tym,istnieje możliwość uniknięcia nirvany celowo,aby móc pomagać tym którzy są mniej zaawansowani duchowo.

  • Nie wiem czy to wymysły, równie dobrze mógł bym to samo zarzucić Tobie,dlaczego wymysły bo inne spojrzenie?Nie wczucam wszystkich do jednego worka,Nie jestem fachowcem od hinduizmu ani od buddyzmu,nie jestem też badaczem ani genetykiem,każdy z nas tu piszących opiera swoją wiedze na jakiś książkach,pracach etc,pamiętać należy że nie można opierać sie tylko na wikipedii albo tylko na jednym blogu w podpieraniu swoich teori,sam wierzę w reinkarnacje,co do nirwany i tego co o niej napisałem,nie można patrzeć na nirwane w sposób czarny lub biały,jest wiele odcieni szarości,na tym polega filozofia i myślenie,problem w tym że każdy człowiek chce wiedzę zaszufladkować w sposób tylko dla siebie wygodny i łatwy dla wlasnego ja do zinterpretowania,jak wspomniałem wyżej nie znam się na hinduizmie ani nie znam tamtejszej kultury,nie gloryfikuje hinduizmu ani nie potępiam chociaż zastanawiające z tego co czytałem choćby o statucie prawnym kobiet,”
   „Bo naturą jest niewiasty
   Mężów wieść na zatracenie
   I dlatego czarodziejkom
   Oczarować się nie dają
   Ci wśród mężów, co są mądrzy.
   Lecz się zdarza na tym świecie,
   Że wie taka czarodziejka
   Jak sprowadzić na manowce
   I mądrego, i nieuka,
   Którym gniew i żądza włada.

   Kobieta jest w powyższym fragmencie przedstawiona jako kusicielka związana z prakriti, materialnym światem. Jej przyrodzoną rolą jest zwodzenie mężczyzn, którym przyświeca „wyższe przeznaczenie”, czyli purusza, niematerialny, osiągany przez medytację i podążanie drogą dharmy pierwiastek „najwyższego bytu”, „wyzwolenia” itp. Oczywiście nie każdy hinduista zgadza się z tą teologią, zwłaszcza wyznawcy bogiń mają na ten temat nieco inne zdanie, choć oczywiście i im wygodnie jest zazwyczaj dyskryminować zwykłe kobiety.”,
   „Niech samotnie nie przebywa
   Z matką swoją, siostrą, córką,
   Bo potężny zmysłów hufiec
   Nawet mędrcem zachwiać może.
   Młodzian żony mistrza młode
   Niech pozdrawia na tej ziemi,
   Jeśli wola, w myśl reguły
   „Oto jam jest” — mówiąc do nich.

   Dwie rzeczy zwracają uwagę w tym fragmencie. Po pierwsze, iż w pogardzie są nawet kobiety z rodziny danego mężczyzny. Nawet przed nimi trzeba się chronić, oczywiście „nie ze swojej winy…” Druga rzecz, to dziwaczne powitanie „oto jam jest”, rzucane na zasadzie łaski czyhającym na wyższe, męskie byty materialnym kobietom. Otóż dla kobiety w Indiach, w myśl wielu szkół ortodoksyjnego hinduizmu, mężczyzna jest bogiem. Jest przejawem brahmana i jedynym sposobem, aby przebywający w „niegodnej postaci kobiety” atman mógł się w następnym wcieleniu wcielić w coś lepszego. Jeśli kobieta — zdaniem hinduizmu — z pokorą będzie znosić swoją niską rolę społeczną, wtedy będzie mogła liczyć na nagrodę, jaką będzie przyjęcie w przyszłym wcieleniu formy męskiej. „,kwestią interpretacji są te teksty jak i różnego rodzaju zrozumienia w przełożeniu na życie inaczej hindusi ordodoksykni a inaczej wyznawcy bogń.

   co do pochodzenia hinduizmu jedną z teori jest ta że „Członkowie wyższych kast w Indiach są genetycznie bardziej podobni do Europejczyków, podczas gdy niższe kasty są zbliżone raczej do Azjatów — wynikało to z badań opublikowanych w jednym z numerów „Genom Research”. Międzynarodowy zespół uczonych, pod kierunkiem Michaela Bamshada z University of Utah, badał ewentualne wpływy starożytnych migracji mieszkańców Zachodu na ludność Indii. Ok. 5 tys. lat temu mówiące językiem indoeuropejskim ludy z zachodniej Eurazji przybyły do Indii i zmieszały się z rdzenną ludnością protoazjatycką tego regionu. Historycy wierzą, że zachodni imigranci stworzyli obecny system kastowy, sami siebie zaliczając do wyższej kasty. Ponieważ małżeństwa pomiędzy poszczególnymi kastami są zakazane, wyższe kasty powinny być bliżej spokrewnione z ludami Zachodu niż niższe. Dokładna analiza wykazała, że genetyczne podobieństwa Hindusów i Europejczyków są tym większe, im wyższa kasta. DNA dziedziczone po matce wykazywało większe podobieństwo do DNA Azjatów, niż Europejczyków. Może to świadczyć, że w skład napływowych ludów wchodzili głównie mężczyźni, którzy brali za żony miejscowe kobiety.”ale to teoria,jedna z wielu,czy prawdziwa jest ta nie a inna nie wiem i nikt tego nie wie,możemy zakłądać ,spekulować ale nie twierdzić że tak na pewno było…

   Perunchmura:
   Zwróć uwagę na początek tego sporu. Wrzuciłeś do jednego worka hinduizm – wiarę-wiedzę przyrodzoną – z wymysłami jahwizmu.
   Hinduizm pierwotny, przed zanieczyszczeniem go różnymi obcymi naleciałościami był taką samą wiarą-wiedzą, co wiara-wiedza słowiańska. Oba te systemy wiary-wiedzy wywodzą się ze wspólnego pnia.
   To fakt, że hinduizm strasznie rozbito na tysiące nurtów i zanieczyszczono go, często pod wpływem hierarchicznego społeczeństwa. Nie zmienia to jednak stanu rzeczy, że i dzisiaj w hinduiźmie można doszukać się czystej wiary-wiedzy. Tożsamej z wiarą-wiedzą słowiańskich wołchwów i wiedźm.
   Z tego i tylko z tego powodu uważam, że hinduizm jako tożsamy z naszymi korzeniami zasługuje na szacunek – mimo złych naleciałości.
   Natomiast zdecydowanie będę nieodpowiedzialne stawianie hinduizmu w jednym szeregu z rasistowskim judaizmem i jego pochodnymi – żydo-chrześcijaństwem i żydo-islamem.
   W nich nie znajdziesz wiedzy, instrukcji życia ani czci dla Matki Natury, a jedynie brednie o psychopacie Jahwe.
   Admin

   • Dawniej Brahman nie był w hinduzimie tym czym jest obecnie,na poczatku brahmanem była tak jakby…energia która się tworzy w trakcie duchowej praktyki 🙂

    Ciężko oceniać hinduzim ponieważ jest wiele ścieżek a w dodatku to co dziś głoszą hinduiści jest nieco inne od tego co było głoszone na poczatku.

   • Wiesz ,po części się z Tobą zgadzam,że hinduizm rozbito,zanieszczyszoczno być może nawet ewoluował i został zmutowany,jeśli chodzi o obecną formę,kwestia wygody interpretacji,interesu kast,”Patrząc na złożone zjawisko jakim jest wiodąca religia Indii — hinduizm, w którym wiele różnorodnych nurtów przenika się i uzupełnia, albo egzystuje obok siebie nie wykluczając się wzajemnie, łatwo dostrzec trudności definicyjne. Setki, a nawet tysiące lat rozwoju i przemian kultury indyjskiej sprawia, że fenomen o nazwie „;hinduizm” wymyka się prostym opisom, a widzieć go statycznym i niezmiennym wydaje się takim samym błędem, jak określanie go w kategoriach historyzmu (w europejskim rozumieniu tego terminu). Hindusi bowiem nigdy nie przywiązywali wagi do historii, przynajmniej w sensie, jaki my jej nadaliśmy. Zresztą… pewien uczony Hindus na pytanie europejskiego adepta „czym jest hinduizm” odparł: „;hinduizm nie istnieje…”. Sami Hindusi mówią o swojej religii Sanatana Dharma, co znaczy „Odwieczna Prawda”. Określenie „;hinduizm” pochodzi od perskiego słowa hindu. Pierwotnie nazywano tak rzekę Ind”,”Hinduizm wewnętrznie podzielony jest na wiele odłamów, z których dziś najważniejsze są „sekty” wisznuitów, śiwaitów i siaktów. Każda hinduska rodzina zgodnie ze swą wielopokoleniową tradycją wyznaje jedną z tych odmian hinduizmu. Różnią się one nie tylko obiektem kultu, ale także poglądami na istotę wiary i sposób osiągnięcia zbawienia. Ich wyznawców można spotkać w całych Indiach, chociaż śiwaizm dominuje wśród hindusów w Kaszmirze i w Tamilnadzie, a siaktyzm w Bengalu i Asamie. „,Faktem jest że niektóre elementy kosmologii hinduistycznej mogą się wydawać bardzo inspirujące (wiele wszechświatów, następstwo zniszczenia i ponownego tworzenia, jak i ewolucyjność procesu przemian, chociaż chyba bardziej mentalna, niż materialistyczna etc.), o tyle przy większym zbliżeniu ukazują nam się przerażające zabobony, które niszczyły życie wielu ludzi na przestrzeni wieków.i Hinduizm nie jest tu wyjątkiem który można gloryfikować że był cacy,łagodny i wspaniały,oczywiście można to powiedzieć o innych systemach religijnych jak te judejskie.ponad to wracając do początku rozmowy Przyjrzyj się galerii “doskonałych”, “silnych”, świętych buddyzmu, hinduizmu, chrześcijaństwa, mahometanizmu. Im bardziej ktoś z tych świętych jest bezczynny, im bardziej tłumił swoje uzdolnienia, w tym wyższym stopniu uważa się go za “doskonałego”.I to nie ja wrzucam ich do jednego worka, Najbardziej zaawansowani są ukazywani jako szczyty człowieczeństwa, godne zapalczywego naśladownictwa.”,a to akurat moim zdaniem jest w skutkach fatalne w skutkach bez względu na system religijny…

    • Powiem tak:
     Jeślim ostrą wypowiedzią Ciebie uraził – przepraszam.
     Zgoda buduje, niezgoda nam szkodzi.
     Mnie chodziło tylko o to, że hinduizmu, jakikolwiek by on dzisiaj nie był, nie można stawiać w jednym szeregu z rasistowskim judaizmem. Kapłani żydowscy wymyślili ideologię „narodu wybranego” i aby ją „udowodnić” w ich mitach i bajkach z Tory plugawy Jahwe pomaga im, jako swojemu „narodowi wybranemu” okradać Egipcjan czy wymordować doszczętnie ludność Jerycha i Aj, oraz podbić Kanaan. No i oni uwierzyli, że są narodem wybranym, że są czymś szczególnym, wyjątkowym, i że mogą ograbiać i zabijać każdego, kto im staje na drodze. Judaizm to rasistowska i zbrodnicza ideologia.
     Hinduizm zaś, nawet zanieczyszczony, ciągle w swoim jądrze jest mądrością. Ponadto ma wspólne korzenie z wiarą-wiedzą Słowian.
     No i dlatego tak ostro zareagowałem.
     Proponuję zgodę. Ostatecznie obojgu nam zależy na tym samym – na odbudowie Słowiańskiego Ducha.

 29. wiecie co, moze tylko ja tak mam, ale powiem szczerze, nie intersuje mnie jak wygladaly wspolne korzenie Indo-Europejskie, wystarczy, ze wiem, ze je mielismy. Dla mnie prostaka, wystarczy problem naszej Wiary tu, w krajach Slowianskich…nasi wspolni Bogowie, Tradycje. Jezeli jeszcze mam sie zaglebianc w nauki Hinduizmu czy Buddyzmu to wogole pogubie sie i w koncu stane sie Globalista 😉 Rozumie, kto ma taka potrzebe i zainteresowania do tego by grzebac w starych kulturach ktore moze maja podobny tok myslenia ale sa w miedzy czasie tak sobie odlegle jak obydwa kontynenty. Wiem jednak, ze Hinduizm jest tak bogaty w swojej zawartosci, ze nawet Hindusi maja z tym czasami problem…. Slowianie wyodrebnili sie w swojej Wierze, jest ona swoista i w niej nasze korzenie. Rozumie, ktos napisze zaraz, dzieki studiowaniu Hinduizmu mozemy zrozumiec sens Wiary naszych Przodkow, brutalnie przerwanej, moze pomoc w odbudowie Filozofi tej wiary, ale czy naprawde ? przez te 2000 lat a moze wiecej, Hinduizm sie zmienil, niewiele w nim zostalo z tego co nas laczylo… wiec dlaczego bez przerwy staramy sie dociekac sensu tej religi jej filozofii i logiki ? 😉 Zaraz mi sie oberwie od Mezamira i Opolczyka 😉

  Jaksar:
  Od Opolczyka raczej nie. On też się skupia na naszej rodzimej tradycji, bez grzebania w hinduiźmie. Tyle, że i on wie o wspólnych korzeniach i nie będzie zadowolony z wrzucania hinduizmu do jednego worka z jahwizmem. Ani z robienia ze Słowiańszczyzny ideologicznej pałki do budowy „potęgi”.
  Admin

 30. Buddyzmów jest wiele i gdybyś chciał zgłebić wszystkie to mogło by Ci życia nie starczyć 😀
  Wystarczy że przyjrzysz się buddyzmowi tybetańskiemu,Bon.

  Hinduizm to też określenie wielu różnych ścieżek,wystarczy że przyjrzysz się wedyzmowi 🙂

  Po co?
  Ponieważ tam znajduje się nasza przechrześcijańska tradycja.
  Dzięki temu że poznasz te dwie ścieżki(Bon i Wedyzm),łtwiej Ci będzie oddzielić ziarno od plew czyli to co słowiańskie od tego co semickie.

  Stary i nowy testament to dobry przykład,w starym masz głównie to co wymyślili szowiniści z „ziemi świętej”,rasizm nazizm itp.
  W nowym testamencie jest więcej tego co przepisali od zabijanych przez siebie innowierców.

  W mitologii nordyckiej pierwsza para ludzka została opisana jako stworzona z dwóch pni drzewa które bogowie znaleźli na plaży morza pierwotnego.
  Stworzyli Aska-mężczyznę z Jesionu i Emblę-kobietę z Olchy.

  Nu’u (przechrzczony na Noe)– bohater mitologii hawajskiej.
  Za jego życia, długo po śmierci pierwszego człowieka, świat miał się stać przerażającym i złym miejscem. Jedynym dobrym człowiekem, jaki pozostał, był właśnie Nu’u (Nu’u-pale „Nu’u modlący się”).
  Uratował się wraz z rodziną przed potopem, budując ogromne czółno z nadbudówką na pokładzie.
  Nu’u zabrał ze sobą też psy, świnie, korzenie kava i orzechy kokosowe. Wody rozlały się nad całą ziemią i wszyscy ludzie zginęli; tylko Nu’u wraz z rodziną pozostali przy życiu.
  W czasie, gdy potop zaczynał ustępować, wielka łódź wylądowała na szczycie Mauna Kea na Wielkiej Wyspie (określenie największej wyspy archipelagu Hawajów – Hawai’i). Następnie gdy złożył Niebu ofiarę z kava, świni i orzechów kokosowych, zszedł do niego z tęczy bóg Kāne i wytłumaczył „swój błąd”.

  To są tylko mity i symbole,a cała ideologia,zagadnienia takie jak życie i śmierć,jaźń,masz opisane doskonale w Wedach.
  Trzeba o tym czytać i wiedzieć,żeby nam ta wiedza nie przepadła.

 31. alez Mezamirze, ja St czy inne jahvickie pisma z gury odrzucam wiec nie poptrzebuje tego przesiewac. Jestem na tyle inteluigentnym czlowiekiem, ze wiem, ze w teologi jahvistycznej religi nic nie jest oryginalne czy prawdztiwe, wszystko co zawieraja ich ksiegi i arkusze to skradzione idee, nauki i fiolozofie innych kultur, szczegolnie Starozytnej Grecji. NT jest dla mnie rownie bzdura jak stary 😉
  Ja mysle, ze mozna te wiedze traktowac jako ciekawostki ale mi wystyrczy wiedza, ze korzenie Slowian leza w Indo-Europejskiej Kulturze….jak juz pisalem, narazie mamy dosc duzo pracy nad Slowianska tradycja, odnowa Wiary Rodztimej i samo filozofowanie mi nic nie daje szczegolnie o tak odleglym okresie jak 9-10 tys lat temu lub wiecej 😉
  Nie przecze, potrzebni sa ludzie ktorzy w tym siedza, szukaja odpowiedzi i wspolnych korzeni, dzieki temu pewnie i Rodzimowierstwo w dzisiejszych czasach moze na tym zyskac !
  Mitologia Nordycka…hm, a co mi po tym ? 😉 czytam Ksiege Tura i szukam w tych opisdach cos z Mitol,ogi Slowianskiej 😉
  Masz racje, ze powinno sie czytac i doszukiwac 😉 moj komentarz to tez taka mala prowokacja 😉 sklaniajaca do dyskusji 😉 ale jak pisalem, narazie to ja sie zajmuje czym innym, innymi kwestiami… 🙂

 32. Opolczyku, broncie Bogowie przed taka mysla, by Hinduizm czy Buddyzm wrzucac do tego samego worka, to tak jak bys do Bigosu dolal Flaczkow i krupnik zarazem..wynik…sraczka 😉
  Jak napisales, dla mnie najwazniejsza jest teraz sprawy Rodzimowiersdtwa, szukanie w Folklorze jego pozostalosci, proba rekonstrukcji pewnych fragmentow obrzedu… Niewiem,. moze Mezamir ma racje, ze znajac Wedy mozna tam znalezc jakies wspolne fragmenty Wiary naturalnej…ale watpie by to w obecnej sytuacji na cos sie przydalo…musimy sie skoncentrowac na naszej Wierze, dopoki ludzie myla Swietowita z Swiatowidem, Peruna z Neptunem to filozofywanie nad starymi Indo-Europejskimi kulturami niewiele da ajedynie odwraca uwage od podstawowych i zasadniczych spraw Slowianszczyzny i naszych Bogow !
  Mamy tyle do zrobienia, chocby zapobiec takim wybrykom jak w Ladzie na tym „festynie”, budowa podstaw Wiary by dala nastepnym pokoleniom szanse na rozwoj Rodzimowierstwa a nie tak jak to sie stalo z poprzednim pokoleniem. Dziekowac Bogom, ze po Doledze czy Stachniuku i podobnych zosdtaly pisma, literatura, wspomnienia. Grdyby nie to, byloby gorzej, w 90-tych latach zaczynano by od zera albo Polskie Rodzimowierstwo byloby marna kopia Rosyjskiego….

  • Jaksar:
   Znasz mnie na tyle, że wiesz, iż na sercu leży mi przede wszystkim Słowiańszczyzna. Jestem wojownikiem Swarożyca! Tyle, że walczę piórem (a raczej klawiaturą). Niemniej uważam, że potrzebujemy wiedzy o tym, iż nasza kultura jest naprawdę starożytna, że ma wiele tysięcy lat i że jest powiązana np. z Wedami. Wiedzieć o tym na pewno nam nie zaszkodzi.
   Badanie tych spraw pozostawiam takim specjalistom jak Cz. Białczyński, czy Mezamir. Jest to odkrywanie naszych, jak by nie było, korzeni.
   Tyle że do tego, aby być świadomym Słowianinem ta przeogromna wiedza nie jest tak naprawdę konieczna. Ogromna większość naszych praojców też o tym nie wiedziała.
   Niech więc uczeni i badacze odtwarzają naszą prehistorię, a my róbmy swoje.
   I dlatego ja skupiam się na naszych słowiańskich i polskich sprawach.

  • Polskie Rodzimowierstwo byloby marna kopia Rosyjskiego….”

   „Wiara Przyrodzona Słowiańska JEST JEDNA – kto NAS dzieli ten jest NASZYM wrogiem”
   Zorian Dołęga Chodakowski – w jednym z listów do przyjaciela

 33. wlasnie 🙂 tego samego jestem zdania 🙂 Slawa Swarozycowi 🙂 !

  —-

  Sława Swarożycowi! Sława Bogom!
  Admin

   • Ja się nie gniewam.nie jestem bufonem co to o byle co sie boczy i zacina;).a wymiana różnych poglądów w moim przekonaniu także jest wskazana.no chyba że katol by mnie miał moralizować,wtedy nerwy troszkę mi zawodzą a to może ze względu na ich głupotę i moją bezsilność.Trzeba znaleźć jakiś sposób aby ludzie zaczęli wreszcie myśleć a nie tylko być,w jakiś sposób należy uświadamiać że
    kościół katolicki przyniósł do Polski nie tylko obcy język, absolutnie nie nadający się do wyrażania tego, co w polskiej, słowiańskiej duszy gra; przyniósł nie tylko obcego Boga, obce księgi święte; przyniósł również odrażające barbarzyństwo judejskie, niszcząc nasza kulturę i wiarę podobnie zresztą jak inne systemy pochodzenia żydowskiego jak komunizm.Sam nie mam na to super recepty,staram sie rozmawiać na ile mam wiedzy i siły,jedni nie dopuszczają myśli że judeochrześcijaństwo jest złe inni zaczynają myśleć,rozważać i szukać.niestety katolicyzm zakorzenił się w ludzkich głowach jak pasożyt,jak choroba…

    pozdrowienia

    chmura

 34. popieram, doszyć już panoszenia się obcej anty słowiańskiej wiary na naszych ziemiach

Możliwość komentowania jest wyłączona.