Słowo boże?

.

Plugawy bóg plugawego Abrahama plugawego Starego Testamentu.

Czytanie z księgi rodzaju…

„10 Kiedy zaś nastał głód w owym kraju, Abram powędrował do Egiptu, aby tam przez pewien czas pozostać; był bowiem ciężki głód w Kanaanie.
11
A gdy się już zbliżał do Egiptu, rzekł do swojej żony, Saraj: „Wiem, że jesteś urodziwą kobietą; 12 skoro cię ujrzą Egipcjanie, powiedzą: to jego żona; i zabiją mnie, a ciebie zostawią przy życiu. 13 Mów więc, że jesteś moją siostrą, aby mi się dobrze wiodło ze względu na ciebie i abym dzięki tobie utrzymał się przy życiu”.
14
Gdy Abram przybył do Egiptu, zauważyli Egipcjanie, że Saraj jest bardzo piękną kobietą. 15 Ujrzawszy ją dostojnicy faraona, chwalili ją także przed faraonem. Toteż zabrano Saraj na dwór faraona, 16 Abramowi zaś wynagrodzono za nią sowicie. Otrzymał bowiem owce i woły, niewolników i niewolnice oraz oślice i wielbłądy.
17
Pan jednak dotknął faraona i jego otoczenie wielkimi karami za zabranie Saraj, żony Abrama. 18 Wezwał więc faraon Abrama i rzekł: „Cóżeś mi uczynił? Czemu mi nie powiedziałeś, że ona jest twoją żoną? 19 Dlaczego mówiłeś: że to moja siostra, tak że wziąłem ją sobie za żonę? A teraz – oto twoja żona; zabierz ją i idź!” 20 Dał też faraon rozkaz dworzanom, żeby Abrama i jego żonę, i cały jego dobytek odprowadzili [do granicy].
13) 1 Abram wywędrował więc z Egiptu z żoną i całym dobytkiem swoim oraz z Lotem do Negebu. 2 A był Abram już bardzo zasobny w trzody, srebro i złoto.”

http://www.nonpossumus.pl/ps/Rdz/12.php


Oto słowo boże!

Oto słowo plugawego bożka Jahwe.

Niezorientowanym wyjaśniam na wstępie krótko, że Abraham początkowo nazywał się Abram. Dopiero później plemienny Jahwe przemianował go na Abrahama.Tak więc Abram w powyższym tekście jest Abrahamem, pierwszym starotestamentowym  patriarchą.

Bez względu na erystyczną ekwilibrystykę teologów i jahwistów wszelkich odprysków i odcieni powyższy tekst nie pozostawia cienia wątpliwości – plemienny plugawy Jahwe powinien być patronem sutenerów-alfonsów oraz patronem „cudzołożnic” – mężatek własnym ciałem napełniających trzosy ich mężów, sutenerów-alfonsów.

Abram/Abraham udaje się do Egiptu. Ma ze sobą śliczną żonkę Saraj. Fraza o tym, że się boi jest trochę naciągana. Wcześniej bowiem w tym samym 12 rozdziale księgi rodzaju

„1 Pan rzekł do Abrama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę.
2
Uczynię bowiem z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił i twoje imię rozsławię: staniesz się błogosławieństwem.”

Skoro „Pan” obiecał mu: Uczynię bowiem z ciebie wielki naród, a Abraham udając się do Egiptu nie miał jeszcze dzieci – to nic mu nie groziło. Bo gdyby zginął, to z wielkiego narodu wyszłaby figa z makiem.
Znacznie ważniejszy jest cytat Abrahama: Mów więc, że jesteś moją siostrą, aby mi się dobrze wiodło ze względu na ciebie
Na podstawie tego cytatu łatwo jest się domyśleć, że Abraham już coś kombinował. Tylko co może kombinować facet, mający śliczną żonkę, udający się do obcego kraju i mówiący do niej – aby mi się dobrze wiodło ze względu na ciebie ?

Objawione słowo boże bez wdawania się w szczególiki podaje nam, że śliczna żonka Abrahama, Saraj wylądowała na dworze i w łożu faraona, jako jego żona. Abramowi zaś wynagrodzono za nią sowicie. Otrzymał bowiem owce i woły, niewolników i niewolnice oraz oślice i wielbłądy.
I w tym momencie włącza się do akcji plugawy Jahwe ” Pan jednak dotknął faraona i jego otoczenie wielkimi karami za zabranie Saraj, żony Abrama”.  Przy okazji objawione słowo boże naciąga fakty. Faraon zabierając sobie Saraj nie miał zielonego pojęcia, że jest ona żoną Abrahama (Czemu mi nie powiedziałeś, że ona jest twoją żoną? 19 Dlaczego mówiłeś: że to moja siostra, tak że wziąłem ją sobie za żonę?).

Załóżmy teraz, że bóg/bogowie w takich momentach ingerują w sprawy ludzkie. Jak postąpiłby w powyższej sytuacji dobry i sprawiedliwy bóg?

Jakie były uczynki faraona?

– obcą przybłędę Saraj wziął sobie za żonę (nie za niewolnicę, czy za seksualną niewolnicę – a za żonę – „tak że wziąłem ją sobie za żonę„). Był to w sumie dla obcej przybłędy i jej „brata” ogromny zaszczyt.
– jej domniemanemu „bratu” wynagrodził za nią sowicie. Otrzymał bowiem (Abraham) owce i woły, niewolników i niewolnice oraz oślice i wielbłądy.
– gdy dotknęły faraona i jego dwór plagi, zamiast ukarać oszustów odebraniem prezentów za Saraj i rzucenim Abrahama i Saraj  świętym krokodylom na żer, nakazał dworzanom odprowadzenie podstępnego sutenera i jego żony cudzołożnicy bezpiecznie do granicy. Aby włos im z głowy w Egipcie nie spadł.

Jakie były uczynki Abrahama i Saraj?

– Abraham postąpił z premedytacją – aby mi się dobrze wiodło ze względu na ciebie.
– Oboje oszukali faraona zatajając przed nim fakt, że Saraj jest żoną Abrahama.
– Abraham na sutenerstwie (mówiąc brutalnie – na dupie żony) dorobił się majątku.
– Saraj bez skrupułów wskoczyła do łóżka obcego mężczyzny.

Jak powinien w takiej sytuacji postąpić sprawiedliwy bóg? Kogo powinien ukarać!
Nawet dziecko w przedszkolu, gdyby nie zostało wcześniej odmóżdżone katechizmem, bez trudu dałoby prawidłową odpowiedź.

A jak postąpił plugawy Jahwe?
Postąpił jakak patron sutenerów i cudzołożnic. Dobrodusznego i hojnego faraona ukarał, a oszustom wynagrodził majątkiem kłamstwo, oszustwo, stręczycielstwo i kurestwo.

Oto wielka tajemnica wiary…

Święty,  Święty, Święty , pan bóg zastępów, pełne są niebiosa i ziema chwały twojej. Hosanna na wysokości. Błogosławiony który idzie w w imię pańskie. Hosanna na wysokości…

Tamta historyjka, wyssana z palca, ma rzeczywistą daleko idącą analogię z pewnym krajem. Jedyną różnicą jest to, że z tego drugiego kraju obce przybłędy nie odeszły.

Przed wiekami obce przybłędy, których nigdzie nie chciano, przywędrowały do pewnego kraju. Nie wiadomo, jak wkupili się w łaski jego władców.
Wiadome jest, że już w XII wieku dzierżawili mennicę monarchy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Etymologia_nazwy_Polska#Pierwsze_u.C5.BCycie_s.C5.82owa_.E2.80.9EPolska.E2.80.9D
Inni monarchowie nadawali przybłądom przeróżne przywileje.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Statut_kaliski
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_III_Wielki#Prawa_.C5.BByd.C3.B3w
Kto wie, czy łaskawość Kazika nie wysłużyła pobratymcom Esterka?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_III_Wielki#Kochanki_kr.C3.B3la

Obcych przybłędów z tego królestwa nigdy nie wypędzono. Choć plagi coraz częściej nawiedzały jego mieszkańców i nawiedzają je do dzisiaj. A elita przybłędów przybrała w międzyczasie w różny sposób miejscowe nazwiska i pełni obowiązki lokalnych patriotów, polityków, biznesmenów, kapitalistów, dziennikarzy, nauczycieli…

Sami rodowici mieszkańcy tego królestwa też stali się wyznawcami plugawego Jahwe. Ale im on nie wynagradza hojnością za czczenie go. Mieszkańcy zapomnieli bowiem o tym, że symbolem przymierza z plugawym Jahwe jest obrzezanie. Przy czym obrzezanie mózgu dogmatami nie wystarcza.

Do tego stopnia czczą niektórzy z nich plugawego Jahwe, że dziesięć i pół wieku po oficjalnym wypędzeniu z ich kraju ich własnych Bogów nadal z pogardą palą ich figury.
Wolą  obcego plugawca, niż swoich Bogów…

Jeszcze jedna „historia biblijna” zasługuje na uwagę. Pokazuje ona „chody”, jakie u Jahwe mają co niektóre nierządnice.

Przed zdobyciem Jerycha szpicle wysłani przez Jozuego „Poszli więc i przybyli do domu nierządnicy imieniem Rachab i udali się tam na spoczynek.”
Rachab ukryła obcych szpiegów przed swoimi. Okłamała też wysłanników swojego króla, mówiąc, że obcych szpiegów u niej już nie ma.
Potem nastąpiło przy czynnej pomocy Jahwe zdobycie Jerycha. Wyrżnięto „ostrzem miecza wszystko, co było w mieście: mężczyzn i kobiety, młodzieńców i starców, woły, owce i osły.
Za pomoc Jahwe w zdobyciu Jerycha i wyrżnięciu jego mieszkańców zdobyte łupy wylądowały w jego plugawym skarbcu „Całe zaś srebro i złoto, sprzęty z brązu i z żelaza są poświęcone dla Pana i pójdą do skarbca Pańskiego”.

Jedynie nierządnicę Rachab i jej rodzinę oszczędzono: „Nierządnicę Rachab, dom jej ojca i wszystkich, którzy do niej należeli, pozostawił Jozue przy życiu. Zamieszkała ona wśród Izraela aż po dzień dzisiejszy, ponieważ ukryła wywiadowców, których wysłał Jozue, by wybadali Jerycho.”

Gwoli ścisłości nadmienię jeszcze w tym miejscu, że w owym czasie nierządnice, zgodnie z prawem Mojżesza, podlegały karze śmierci przez ukamieniowanie.

Jaki morał wypływa z tego fragmentu słowa bożego, objawionego?

Jeśli zdradzisz swoich pomagając wyznawcom plugawego Jahwe, ocalisz życie swoje i najbliższych. Nawet, jeśli jesteś nierządnicą. Reszta twoich pójdzie pod  miecz…
Dla nich plugawy Jahwe nie zazna litości. Bo nie zdradzili swoich.

I tak pozostało do dzisiejszego dnia…
Zdrajcy i „nierządnice” znajdują łaskę w oczach Pana. Naturalnie tylko wtedy, gdy zdradzają swoich i służą przybłędom-najeźdźcom.

Oto słowo boże…

Tfu…

opolczyk

.

.

12 komentarzy do “Słowo boże?

 1. http://kefir2010.wordpress.com/2012/07/16/w-starozytnosci-swieto-25-grudnia-bylo-krwawym-swietem-bostw-solarnych-w-co-wierza-zjudaizowani-chrzescijanie-katolicy-czy-znasz-geneze-swojej-tradycji-katoliku/


  Fizz:

  Kefirek ma zero pojęcia o sprawach, o których pisze.
  Nawet u prymitywnych Rzymian święto Słońca nie było krwawym kultem, choć ich zamiłowanie do rzezi (walki gladiatorów) jest znane.
  Rzymskie święto Sol Invictus było kultem połączonego Apollina i Mitry. Apollo to bóg piękna, światła, życia, śmierci, muzyki, wróżb, prawdy, prawa, porządku, patron sztuki i poezji.
  Mitra to przysięga, pakt, ugoda, przyjaźń.
  Gdzież tutaj miejsce na krwawy kult?

  U Słowian bogiem Słońca był Swaróg i/lub Swarożyc. Nie był on bogiem krwawym a dobroczynnym i życiodajnym. U Słowian nigdy nie było krwawych jatek i krwawych ofiar składanych krwiożerczym bogom.

  Kult życiodajnego słońca nie jest kultem krwawym.

  Kefirek bredzi o Lucyferze. Lucyfer to odpowiednik Prometeusza, niosącego światło, oświatę, mądrość. Lucyfer zbuntował się przeciwko plugawemu Jahwe, ponieważ rozszyfrował jego zło.
  Chrześcijaństwo dokonało (jak zwykle) oszustwa w związku z Lucyferem. Mądrego, światłego i życzliwego ludziom Lucyfera okrzyczało synonimem zła (za to, że zbuntował się on Jahwe), a plugawego, mściwego, podstępnego Jahwe okrzyczało dobrym i sprawiedliwym bogiem.
  Kefirek bredzi. Nie pierwsza to głupota, jaką wypisuje.
  Zresztą on sam jest żydo-chrześcijaninem i prawdy szuka w żydowskich jewangeliach. Zamiast wywalić je na śmietnik.
  opolczyk

  Polubienie

  • Kefirek ma zero pojęcia o sprawach, o których pisze.”-lub,ma pojęcie,a pisze to za co mu kk płaci 🙂 czyli za sianie ciemnoty i zabobonu.

   Polubienie

 2. Kolejny nawiedzony tekst ignoranta histeryka 🙂 Pojęcia brak ale dziś każdy może być redaktorem swojego bloga więc nie ma się co dziwić.

  Kefir po prostu powtarza brednie wymyślone przez kk i tyle.
  Myśli że skoro ma poglądy tzn że ma racje 😀

  Jedyny krwawy kult to składanie ofiar na stosach dla Jahwe zwanego Ojcem,dla niepoznaki.
  Stary testament zawiera szczegółowe opisy jak skłądać ofiary z ludzi dla Jahwe.

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=7965

  „…Dalej Pan powiedział do Mojżesza: Mów do Izraelitów i powiedz im: Jeżeli kto chce się uiścić ze ślubu, według twojej oceny dotyczącego jakiejś osoby wobec Pana, tak będziesz oceniał: jeżeli chodzi o mężczyznę w wieku od dwudziestu do sześćdziesięciu lat, to będzie on oceniony na pięćdziesiąt syklów srebra według wagi przybytku. Jeżeli chodzi o kobietę, to będzie ona oceniona na trzydzieści syklów. Jeżeli chodzi o młodzież w wieku od pięciu do dwudziestu lat, to chłopiec będzie oceniony na dwadzieścia syklów, a dziewczyna na dziesięć syklów. Jeżeli chodzi o dzieci w wieku od jednego miesiąca do pięciu lat, to chłopiec będzie oceniony na pięć syklów srebra, a dziewczynka na trzy sykle srebra. Jeżeli chodzi o ludzi starszych w wieku od sześćdziesięciu lat wzwyż, to mężczyzna będzie oceniony na piętnaście syklów, a kobieta na dziesięć syklów. Jeżeli jednak ktoś jest tak ubogi, że nie może spłacić według twego oszacowania, to postawi osobę ślubowaną przed kapłanem, a ten ją oszacuje. Według możności tego, który ślubował, kapłan ją oszacuje…..Kapłańska 27.1-8”

  „Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako cherem: człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego – to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde cherem jest rzeczą najświętszą dla Pana. Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako cherem, nie może być wykupiony. Musi on być zabity…… Kapłańska 27.28-29”

  „Pan tak powiedział do Mojżesza: Poświęćcie Mi wszystko pierworodne. U synów Izraela do Mnie należeć będą pierwociny łona matczynego – zarówno człowiek, jak i zwierzę …[…]… I będzie u ciebie; co jest rodzaju męskiego, należy do Pana. Lecz pierworodny płód osła wykupisz jagnięciem, a jeślibyś nie chciał wykupić, to musisz mu złamać kark. Pierworodnych ludzi z synów twych wykupisz. Gdy cię syn zapyta w przyszłości: Co to oznacza? odpowiesz mu: Pan ręką mocną wywiódł nas z Egiptu, z domu niewoli. Gdy faraon wzbraniał się nas uwolnić, Pan wybił wszystko, co pierworodne w ziemi egipskiej, zarówno pierworodne z ludzi, jak i z bydła, dlatego ofiaruję dla Pana męskie pierwociny łona matki i wykupuję pierworodnego mego syna. Będzie to dla ciebie znakiem na ręce i ozdobą między oczami przypominając, że Pan potężną ręką wywiódł nas z Egiptu. Wyjścia 13.1-2, 12-16”

  „Nie będziesz się ociągał z ofiarą z obfitości zbiorów i soku wyciskanego w tłoczni. I oddasz Mi twego pierworodnego syna. To samo uczynisz z pierworodnym z bydła i trzody. Przez siedem dni będzie przy matce swojej, a dnia ósmego oddasz je Mnie….. Wyjścia 22.28-29”

  „A po tych wydarzeniach Bóg wystawił Abrahama na próbę. Rzekł do niego: Abrahamie! A gdy on odpowiedział: Oto jestem – powiedział: weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jakie ci wskażę….. Rodzaju 22.1-2”

  „poświęcenie”, tudzież „całkowite poświęcenie” (hebr. cherem), tłumaczone jest niekiedy w Biblii jako „klątwa” i oznacza nie tylko oddanie na własność, ale uświęcenie poprzez całkowite zniszczenie. Jest to oczywiście uświęcenie, dedykowanie, ale głównie osiągane poprzez zamordowanie, zaszlachtowanie, eksterminację.

  „Obłożyliśmy je klątwą, podobnie jak uczyniliśmy z Sychonem, królem Cheszbonu, wykonując klątwę (herem) nad każdym miastem, mężczyznami, kobietami i dziećmi….. Księga Powtórzonego Prawa 3,6 BW”

  „mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą (herem). Cały swój łup zgromadzisz na środku placu i spalisz ogniem – miasto i cały łup jako ofiarę ku czci Pana, Boga twego. Zostanie ono wiecznym zwaliskiem, już go nie odbudujesz….. Powtórzonego Prawa 13. 16-17′

  „I na mocy klątwy (cherem) przeznaczyli na zabicie ostrzem miecza wszystko, co było w mieście: mężczyzn i kobiety, młodzieńców i starców, woły, owce i osły….. Jozuego 6.21”

  Przy normalnej ofierze dla Boga stosowane jest zazwyczaj słowo ‚zebach’. Natomiast herem oznacza zawsze eksterminację, mordowanie i rzeź, tak jak w V Mojż 3:6 i wielu innych wersetach opisujących mordy wojsk izraelskich. Oczywiście tłumacze stosują tutaj różne pobożne sztuczki i zamiast „wymordować” piszą o „bożym sądzie” „świętej destrukcji” czy „klątwie”. I chociaż gdzie nie gdzie napisane jest wprost o całkowitym ofiarnym zniszczeniu to jednak wiele przekładów używa słów „poddać pod boski sąd”. Rzecz jasna tego typu wyrażenia wprowadzają pewną dezinformację.

  „Nie zachowasz przy życiu żadnej żywej istoty. Zamiast tego wymordujesz [wyrżniesz, złożysz w ofierze] wszystkich Hyttytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Hywytów i Jebuzytów – tak jak ci rozkazał JHWH Elohim…. Księga Powtórzonego Prawa 20.16-17″

  Tekst ten przykuł moją uwagę nie dla tego, że w polskich przekładach mowa jest oczywiście o „nałożeniu klątwy”, ale ze względu na przekład Świadków Jehowy, gdzie o dziwo oddano go jeszcze najbliżej prawdzie:”bezwarunkowo masz ich przeznaczyć na zagładę”.

  „Potem tak mówił Pan do Mojżesza: Policz wraz z kapłanem Eleazarem i głowami rodów społeczności to, co z ludzi i bydła zostało przyprowadzone jako zdobycz. Podziel zdobycz na połowę pomiędzy tych, którzy brali udział w wyprawie, i pomiędzy całą społeczność. Winieneś jednak od wojowników, którzy wyruszyli na wyprawę, wziąć jako dar dla Pana jedną sztukę na pięćset – zarówno z ludzi, jak też z wołów, osłów i owiec. Z połowy należącej do nich weźmiesz, a dasz kapłanowi Eleazarowi jako ofiarę dla Pana. Z połowy [należnej reszcie] Izraelitów weźmiesz pięćdziesiątą część, tak ludzi, jak też wołów, osłów i owiec, słowem ze wszystkiego bydła, i dasz to lewitom, którzy pełnią służbę w przybytku Pana…[…]… Wreszcie szesnaście tysięcy osób, z czego oddali Panu trzydzieści dwie osoby. I oddał Mojżesz kapłanowi Eleazarowi dary przeznaczone na ofiarę dla Pana, stosownie do rozkazu, jaki Pan dał Mojżeszowi….. Liczb 31:25-30, 40-41

  „Duch Pana był nad Jeftem, który przebiegał dzielnice Gileadu i Manassesa, przeszedł przez Mispa w Gileadzie, z Mispa w Gileadzie ruszył przeciwko Ammonitom. Jefte złożył też ślub Panu: Jeżeli sprawisz, że Ammonici wpadną w moje ręce, wówczas ten, kto (pierwszy) wyjdzie od drzwi mego domu, gdy w pokoju będę wracał z pola walki z Ammonitami, będzie należał do Pana i złożę z niego ofiarę całopalną …[…]… Gdy potem wracał Jefte do Mispa, do swego domu, oto córka jego wyszła na spotkanie, tańcząc przy dźwiękach bębenków, a było to dziecko jedyne; nie miał bowiem prócz niej ani syna, ani córki. Ujrzawszy ją rozdarł swe szaty mówiąc: Ach, córko moja! Wielki ból mi sprawiasz! Tyś też wśród tych, co mnie martwią! Oto bowiem nierozważnie złożyłem Panu ślub, którego nie będę mógł odmienić! Odpowiedziała mu ona: Ojcze mój! Skoro ślubowałeś Panu, uczyń ze mną zgodnie z tym, co wyrzekłeś własnymi ustami, skoro Pan pozwolił ci dokonać pomsty na twoich wrogach, Ammonitach! Nadto rzekła do swego ojca: Pozwól mi uczynić tylko to jedno: puść mnie na dwa miesiące, a ja udam się na góry z towarzyszkami moimi, aby opłakać moje dziewictwo. Idź! – rzekł do niej. I pozwolił jej oddalić się na dwa miesiące. Poszła więc ona i towarzyszki jej i na górach opłakiwała swoje dziewictwo. Minęły dwa miesiące i wróciła do swego ojca, który wypełnił na niej swój ślub i tak nie poznała pożycia z mężem. Weszło to następnie w zwyczaj w Izraelu, że każdego roku schodziły się na cztery dni córki izraelskie, aby opłakiwać córkę Jeftego Gileadczyka…… Sędziów 11. 29-31, 34-40”

  O tym niech Kefir napisze 🙂 to są fakty i są dowody w piśmie.
  Krwawe rytuały pogan to brednie wyssane z palca i propaganda 🙂

  Polubienie

  • Władimir Megre mówi b. istotne rzeczy.

   Kluczowym jego zdaniem jest:
   „I tym samym oddali swoją przeszłość na pastwę wrogów”.

   U nas było identycznie. Kler łgał, fałszował historię i ubliżał naszym przodkom, a skundleni wyznawcy-jahwiści bali się zaprotestować. Zresztą ta dogmatolubcza tępota wierzyła w „krwawe ofiary” składane rzekomo przez Słowian. Co jest wierudną bzdurą.

   Przytoczę fragment z publikacji RKP:

   „Słowianie musieli się wyrzec nie tylko własnego wyobrażenia (najwłaściwszego dla siebie sposobu zbliżenia się do) Boga, lecz także Jego imienia. Podczas przymusowej chrystianizacji wierni Wierze i tradycji Słowianie poddawani byli wielorakim okrutnym karom, za nie przestrzeganie tego zakazu karano bardzo surowo, często ścięciem głowy mieczem, paleniem na stosach, dożywotnimi lochami w podziemiach biskupich zamków, za śpiewanie „pogańskich” pieśni wyrywano tak kobietom jak i dzieciom i mężczyznom języki, żerców rozrywano na strzępy końmi. Wiele kar czekało Słowian z ręki ich oprawców, nawet takie jak te za niedotrzymanie postu w piątek kiedy kat wybijał “grzesznikowi” zęby.”

   I ci barbarzyńcy naszych przodków przedstawiają jako prymitywnych i złych „pogan”.

   Polubienie

 3. Najbardziej rozbawił mnie ten fragment :
  „Boże Narodzenie, czyli prawie wszyscy jesteśmy poganami !

  Wywodzi się z Biblii – czy Pogaństwa?” 😀

  a co to jest Pogaństwo?Fundament wszystkich dzisiejszych religi 😀 Biblia to nie jest żaden objawiony cu siata tylko zwykły plagiat.Kogo plagiatowano pisząc Biblułę?
  „Pogan” właśnie 🙂

  Jeśli Kefir tak nie chce być poganinem to niech zostanie ateistą w przeciwnym razie nie ucieknie przed pogaństwem 😀

  Polubienie

 4. „Jako specjalista od scenariuszy – superwizor scenariuszy filmów Pasikowskiego czy Lindy stwierdzam, że jest to trypowy film reklamowy i propagandowy zrobiony przez zawodową wytwórnię na zlecenie, za spore pieniądze. Pieniądze te to część najprawdopodobniej budżetu reklamowego tej książki i kasa wydawcy książki.

  Logo na książce – nie kojarzę do końca tak z biegu – ale jest logiem wielkiego wydawcy z wielką kasą – Litera M podobna do dawnego logo komunistycznej “Muzy”. Cała sprawa wygląda – po scenariuszu i jego analizie – na propagandową zadymę. W filmie mamy kompletne pustosłowie, ale kto chce może tam oczywiście iść i posłuchać i nagrać co “mówią” kamienie.

  Skoro tyle się w filmie mówi o wiedzy ukrytej w kręgach to wypadałoby przedstawić parę rysunków i liczb – tak jak my to chociażby czynimy w wypadku pokazywania odległości świętych wzgórz i kopców od siebie – które leżą w określonych interwałach. Czy też kiedy pokazujemy pewne linie. Dużo tu mowy o tej wiedzy a ani jednej proporcji, ani jednego kodu = za to okładkę nachalnie, jak w typowym lokowaniu produktu w filmie czy programie (tu mam spore doświadczenie z mojej pracy w Agencji Filmowej i Reklamowej Crackfilm) pokazuje się w kilku miejscach i namiętnie zbliża.

  Bardzo grubymi nićmi szyta propaganda katolików i książki, robota która źle świadczy o umiejętnościach autora scenariusza i realizatorów – kiepski reżyser, kiepskie założenie reklamowe. Czemu nie pokazano latającego talerza, który leży sobie w środku miasta i nikogo nie interesuje. Na koniec jeszcze atak na psychotroników, którzy razem z panią podobno zrobili nagrania i badania a nie są oczywiście żadnymi naukowcami – nie wiem kogo pani Piepiórka ma na myśli. Czy chodzi o zabezpieczenie się przed ich opinią?

  Jeśli idzie o channeling i wizje oraz przekazy – one zawsze są filtrowane przez umysł i problem polega na tym wszystkim co umysł wchłonął i z czego do interpretacji musi się wyzwolić. W tym wypadku interpretuje przekaz umysł pozbawiony swobody – uzależniony od chrześciajńskich dogmatów nabytych przez indoktrynację od dzieciństwa. gdyby pani Piepiórko czytała to co pisze Winicjusz Kossakowski wiedziałaby, że JHW i całe chrześcijaństwo to nabudowana na Wierze Przyrody interpretacja pustynna i przekręcenie owej wiary, wziętej od Scytów poprzez zaratusztrianizm i dalej przekręconej.

  Sprawa Czary-Ary-Arki jest opisana w przekazach starożytnych Greków grubo przed jakąkolwiek Biblją – a system miejsc “arkowych” ludu (cz)Arki i ludu (Cz)Arowników, czyli Ariów pokazują prezentowane u nas mapy. Jest tam oczywiście L-ARK-Hill wzgórze Arki czyli Stonehenge – ale pani nie wie o tym że nazwy najdłużej trwają. Nie wie też chyba o zalanych wyspach o wybrzeża Brytanii, czyli o Doggetrmanii, która oczywiście jest interpretowana po do-germańsku – zamiast obiektywnie, ale przecież istnieje i jest znana – nie wie o Wenedach i Staroeuropejczykach i nic o genetyce ani o Scytach – których królowie nosili złotą czarkę przy pasie jako symbol władzy królewskiej i o podaniu według którego Święte Dary – w tym dzban – Zerywanów – Czara – spadły z nieba od Bogów dane.

  Zbyt dużo pustosłowia, propagandy i manipulacji jest w tym filmie by tą sprawę brać poważnie, chociaż moim zdaniem – jeśli znajdzie się ktoś kto będzie chciał zbadać górę to bardzo dobrze – zbadajmy każdą górę, którą się da. Posłuchajmy co mówią kamienie – czy każdy kamień na naszej planecie ma coś do powiedzenia? Czy ktoś rozłupał jakiś kamień z tej góry skoro ich pełno stamtąd wzięto i znalazł w nim komputer? Na przykład w kształcie lwa?

  Oczywiście prawda przeplata się tutaj z fałszerstwem w tym co pani mówi, albo z chrześcijańską propagandą, lub “interpretacją” przekazu.

  To prawda, że Kręgi nie są dziełem Gotów, jeszcze inna prawda że Goci nie byli Germanami tak jak to widzi hitlerowska i pohitlerowska a wcześniej pruska “nauka”. Genetyka jasno ustawia fakty w tym względzie. Jest prawdą jak wygląda polska nauka i że odwaga badania niewygodnych tematów w Polsce jest żadna. To prawda że kiedy nauka powstała w ogóle jako pozytywistyczna wiedza oparta na doświadczeniu i dowodach to Polski nie było na mapach a wiedza historyczna także w okresie międzywojennym była podporządkowana Berlinowi, a po II WŚ Moskwie, a historię piszą zwycięzcy – bo to żadna nauka tylko interpretacja faktów a często domysłów a nie prawdziwych faktów – najczęściej zaś wybiórczych zbiorów “wiadomości” składanych pod założoną tezę.

  Pani używa nawet pojęcia naukowców radzieckich, a takich już nie ma, ale to już jest czepianie się, chociaż pokazuje mentalne korzenie psychiki pani Piepiórko. Nie chcę mówić, że każdy oświecony, każdy zaawansowany w jodze czy zen musi widzieć tutaj i czuć to oszustwo całości materiału – powiem, że każdy wnikliwy obserwator i inteligentny człowiek musi to czuć, bo szwy oszustwa są bardzo grube w tym filmie.

  Przydałby się chociaż jakikolwiek rzut tej góry z “góry”, ale to było już za drogie przy tej produkcji filmowej – tańsze było nakreślenie piramidy na okładce książki co ma być jakąś sugestią wszechstronną.

  Można by dużo miejsca poświęcić analizie tego filmu. Niech się wypowie ktoś kto czytał tę książkę – co tam w niej jest? Czy są jakieś fakty sprawdzalne – skoro pani przez tyle lat badała Odry, Węsiory i inne kręgi, Grzybnicę, itp – to jaka według niej wiedza jest w tych kręgach – jakie kody – czy w książce są same opowieści dookoła i ględzenie bez żadnych podstaw? Nic sprawdzalnego?

  A czemu nie odtworzono nam MP3 z kamienia? Bo moglibyśmy to u siebie w domu zanalizować, w milionach domów – i powiedzieć wprost co myślimy o tym oszustwie?

  Film nie sprzedał żadnej wiedzy “z książki” co jest typowe dla reklamiarskiej roboty – ma tylko zanęcić do zakupu produktu.

  Oczywiście ktoś od nas z Gdyni powinien pójść w miejsca o których tu mowa i sprawdzić to, i napisać o tym co naprawdę myśli. I tak będzie. Nie będzie to zlekceważone, zwłaszcza że legenda o JHW pochodzi od Scytów i Hiperborejczyków – czyli Słowiano-Indo-Scytów – Aryjczyków, Ludu Arki – jak i całe podanie o Arce “ukradzione” a raczej “adaptowane” na potrzeby Ludu Pustyni i wpisane do Biblji przez Syroidów i Jug-Dewów. Po prostu wszystkie wierzenia Euroazji mają korzenie na północy – bo to jest Atlantyda – Ta całość kontynentalna i Północ.

  Dla mnie prawdziwą nowością jest cegła której naukowcy nie mogą zbadać bo to za droga dla nich sprawa. Kompletnie to niewiarygodne – żeby potrzebowali na zbadanie kawałka cegły programu rządowego.

  Pozdrawiam wszystkich”

  CB

  „Gdyby ta pani rzeczywiście odkryła coś co jest sprzeczne z propagandą czarnych i czerwonych, co szerzej oznacza konglomerat UE (Watykan i Niemców) oraz Moskwę to miałaby poważny problem z wydaniem tej książki – bardzo poważny.

  Gdyby zinterpretowała na przykład kręgi jako Scyto-Słowiańskie albo Drackie-Trackie-Dackie czyli Staroeuropejskie to pies z kulawą nogą nie podałby jej pomocnej “łapy” – a tak należy kręgi i menhiry europejskie interpretować.

  Ona sama podaje ramy czasowe – zresztą można poczytać o tym czasie i popracować nad dopasowaniem faktów z genetyki znanych do czasu kiedy te budowle powstawały. Ludności o Y-DNA (męskim chromosomie) z haplogrupą R1b1 celtyckiej – w ogóle wtedy na Wyspie nie było – byli za to I1 – Ilmerowie-Wenedowie, którzy potem szli ręka w rękę w zagospodarowaniu Skandynawii z R1a1 – Scyto-Indo-Słowinami, nazwijmy ich Prasłowianami – nosicielami satemowego języka który dzisiaj znamy jako warianty słowiańskiego, między innymi polski.”

  Jeśli ktoś może to niech wrzuci ten komentarz pod filmem na YT,z tego co widzę kilku osobom bardzo się podobaja”odkrycia”, pani „naukowcowej”.

  Polubienie

  • Mezamirze,
   Mnie najbardziej powala z nóg (34 min filmu) stwierdzenie, że chrześcijaństwo „jest najbardziej postępowe”. No i od razu wiadomo, kto za tym stoi.
   Musimy się ochrzcić. Bo inaczej jesteśmy wszetecznikami i reakcjonistami stojącymi na drodze do postępu…

   Polubienie

 5. nie wiem gdzie to umiescic, ale sie przy ogladaniu tych nagran nasmialem do reszty 😉 Ewangelicy jednak kulturalniej potrafia przerwac ten akt natury 😉 katole by zaraz walili krzyzami, ciagneli za wlosy i wrzasku by bylo, ze hej 😉

  http://www.fuckforforest.com/previews/Movies/FreeChurch/111/

  Jaksar:
  To nie są protestanci. Oni nie noszą takich „strojów” i nie mają tylu „obrazków” w kościołach. Ale katolicy też to nie mogą być, bo tam jest „baba-ksiądz”. To jakaś dziwna egzotyczna, mieszana sekta.
  Admin

  Polubienie

 6. Szczęściarze w tym Prudniku.
  Trzeba by napisać do herszta z Watykanu, aby całą Polskę obłożył klątwą.
  Może wtedy czarne wyniesie się z naszej ziemi…
  opolczyk

  Polubienie

 7. Pingback: Biblia – księga zbrodni | RACJA Polskiej Lewicy

Możliwość komentowania jest wyłączona.