GROM – szwadron śmierci?

.
Oto jeden z cytatów gen. Petelickiego o GROM-ie:

„To jedyna jednostka specjalna na świecie, w której przez dwadzieścia lat, przy kilkuset operacjach bojowych, w trakcie których wykończono ponad pięciuset terrorystów, nie zginął nawet jeden żołnierz.”

http://pl.wikiquote.org/wiki/S%C5%82awomir_Petelicki

Powyższy cytat zawiera kilka implikacji.

1) Większość zamachów terrorystycznych, a zwłaszcza te największe (Nowy Jork, Pentagon, Londyn, Madryt) w komplecie są operacjami pod obcą flagą. Inscenizatorami tych zamachów są tajne służby cywilne i wojskowe krajów Zachodu rządzonych przez agenturalne wobec banksterów „rządy”.
Jeśli więc Petelicki mówi o „wykończeniu ponad pięciuset terrorystów” przez sam tylko GROM, to dwa razy w miesiącu media powinne informować o śmierci przez zastrzelenie przedstawicieli zachodnich rządów lub agentów zachodnich tajnych służb cywilnych lub wojskowych. A takich komunikatów nie słyszymy.
Prawda jest taka, że GROM morduje ludzi, którzy z terrorystami spod znaku NATO, USA, Izraela, CIA, Mossadu,  Delta Force, Sayeret Matkal czy Special Air Service, walczą.
Załgana koczownicza propaganda z bojowników o wolność robi „terrorystów”. A z terrorystów „misjonarzy pokojowo-demokratyzujących”.
Petelicki też brał czynny udział w tej koczowniczej załganej propagandzie. A dodatkowo brał udział w mordowaniu bojowników opierających się upaństwowionemu terroryzmowi żydo-Zachodu.

2) Jeśli przy wymordowaniu ponad pięciuset „terrorystów” nie zginął ani jeden funkcjonariusz z państwowego szwadronu śmierci GROM oznaczać to może, że „terroryści” są albo bezbronni, albo mordowani są z zaskoczenia, bez szans na obronę. Dlatego szwadron śmierci nie ponosi podczas mordowania tychże ludzi strat.

Czyż mordowanie z zasadzki, z zaskoczenia (być może nieuzbrojonych ludzi) jest czymś chwalebnym?
A jednak Petelicki chełpi się tym, że założony przez niego GROM „wykończył” ponad pięćset osób (średnio dwie osoby miesięcznie), nie ponosząc przy tym żadnych strat.

3) Unia Jewropejska szczyci się:

– praworządnością,
– humanitaryzmem (zniesienie kary śmierci),
– walką o prawa ludzkie i obywatelskie.

Jak się mają operacje dokonywane przynajmniej w niektórych przypadkach bez wiedzy/zgody legalnych władz państw, na terenie których GROM swoje tajne operacje przeprowadza z praworządnością i przestrzeganiem prawa międzynarodowego?

Jak się ma głoszony „humanitaryzm” Unii Jewropejskiej – np. zniesienie kary śmierci (niedawno ostro krytykowano Białoruś za wykonanie wyroków śmierci na terrorystach) z faktem, że obywatele tejże „humanitarnej” Unii Jewropejskiej dokonują bezkarnych „egzekucji”, bezkarnie mordują i jeszcze publicznie się tym chełpią?

Jak się mają prawa ludzkie i obywatelskie, o które Unia Jewropejska tak rzekomo walczy – w tym prawo do uczciwego procesu i do obrony przed sądem – z bezkarnym mordowaniem ludzi przez GROM – bez procesów, bez wyroków, bez udowodnienia mordowanym jakiejkolwiek winy?
Unia wściekle atakuje władze Białorusi i Rosji o rzekome łamanie przez ich rządy praw obywatelskich. A bezkarne mordowanie ludzi przez wojskowe szwadrony śmierci pochodzące z baraków Unii Jewropejskiej jej nie przeszkadza.

W świecie przestępczym znana jest instytucja płatnego mordercy. Płatny morderca to osobnik, który na cudze zamówienie, za pieniądze zabija kogoś, kto jemu nic nie zawinił.

GROM jest w o tyle lepszej sytuacji, że za ich zabójstwa funkcjonariuszom GROM-u nie grozi ściganie ich przez policję. Mogą mordować mając na to państwową licencję.
Za dokonywane bezprawne „egzekucje” nie tylko nie lądują w więzieniach, a jeszcze dostają ordery, odznaczenia i awanse. I są kreowani na bohaterów, obrońców demokracji, ludzi honoru.

W takim to załganym i skurwionym świecie żyjemy…

.

opolczyk

ps.

Ciekawi mnie też, dlaczego GROM jest „pod wezwaniem” Cichociemnych?
Czyżby chodziło o zwykłych, „szeregowych” Cichociemnych, czy raczej czci się w ten sposób  pamięć najbardziej wpływowego Cichociemnego, późniejszego założyciela Grupy Bilderberga, współzałożyciela Unii Jewropejskiej, koczownika  Józefa Retingera?

Nazwanie GROM-u, szwadronu śmierci, imieniem Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej jest hańbą dla tamtych bohaterów. Tamci walczyli z okupantem niemieckim o wolną Polskę. Tak jak z okupantem NATO-wskim pod wodzą USA walczą Afgańczycy, walczyli Irakijczycy, Libijczycy i Serbowie.
Cichociemni nie napadali na obce kraje w obronie cudzych interesów.
W tej metaforze gdzie cichociemni to dzisiejsi Afgańczycy czy Irakijczycy broniący się przed obcą okupacją, GROM-owi przypada rola Einsatzkommanda (lub specjalnych oddziałów Waffen SS) do walki z afgańskimi lub irackimi „bandytami” (nazywanymi obecnie „terrorystami”). Którzy w rzeczywistości są afgańskimi czy irackimi AK-owcami, broniącymi ich ojczyzn przed  okupantami. Do których zalicza się niestety i nasz zgnojony kraj.

.

23 komentarze do “GROM – szwadron śmierci?

 1. http://piotrbein.wordpress.com/2012/06/18/wiki-sie-zajaknela-w-zyciorysie-sp-generala/
  urywek pod temat główny, hot-linki w tekście oryginału:

  Za wstyd i hańbę uważam to, że żołnierze GROMu zaciągnęli się do bandyckich najemników Blackwater, rzeźników za piniondze w wojnach o Wielki Izrael od Nilu po Eufrat: Według informacji[2] z 13 czerwca 2005, zginęło dotychczas 3 żołnierzy tej jednostki, z tego dwóch już po zakończeniu służby w JW 2305 (wrócili do Iraku jako pracownicy amerykańskiej prywatnej firmy najemniczo-ochroniarskiej Blackwater USA).

  Operatorzy JW 2305 podczas morskiej misji, operacja Iraqi Freedom

  […] 5 czerwca 2004, w trzecim dniu swojej pracy w Blackwater, dawni żołnierze oddziału (por. rez. Kaśkoś i chor. rez. Żukowski) mieli odebrać z lotniska w Bagdadzie pracownika jednej z firm. Na drodze łączącej Zieloną Strefę w centrum miasta z lotniskiem (tzw. Irish Road) ich konwój został zaatakowany przez kilka samochodów jadących z dużą prędkością z naprzeciwka. Ostrzał z granatnika i broni maszynowej prowadzony przez dużo liczniejszych partyzantów zabił dwóch Polaków i dwóch Amerykanów, oraz ranił kilku pozostałych. Do zamachu przyznała się organizacja powiązana z Al-Kaidą.

  Pochwały dla chłopców Petelickiego padają jak zdechły szczur. To ma być przykład do naśladowania przez młodzież, na którą liczył Generał? Wiki wylicza zasługi GROMU dla toważydocha:

  Haiti (PKW Haiti): […] do wsparcia procesów przemian demokratycznych na Haiti po inwazji amerykańskiej w 1994 roku. […] Polacy bardzo dobrze wykonywali wykonywali postawione im zadania, wzbudzając podziw i respekt Amerykanów, co miało wpływ na polskie starania akcesji do NATO. [PB: Czyli GROM pomógł wpędzić Polin do żydo-NATO!]

  Slawonia (Operacja Little Flower): […] zatrzymanie serbskiego zbrodniarza wojennego Slavka Dokmanovicia, dokonane 27 czerwca 1997 przez operatorów JW 2305 (GROM). Było to pierwsze pojmanie jednego ze sprawców czystek etnicznych podczas wojen w b. Jugosławii. [PB: Dokmanowić popełnił podobno samobójstwo, podobnie jak wielu in. patriotów serbskich w celach w Hadze. Nic o nim w Wiki, za to pełno kłamstw o Wukowarze, gdzie rzekomo Dukmanowić popełnił zbrodnie wojenne na Chorwatach. Wyszukaj ‚Wukowar’ w mojej knidze NATO na Bałkanach.]

  Kosowo (PKW Kosowo): [PB: okupacja, bierna pacyfikacja Serbów i in. nie-Albańczyków, osłona mafijnych struktur ekstremy albańskiej rządzącej Kosowem po kradzieży tej kolebki Serbów przez ‚społęczność międzynarodową’.]

  Wojna w Afganistanie (2001-) (PKW Afganistan): [PB: Wiadomo, żydo-nagonka na talibów, Bin Ladena z Al CIAidy i muzułmanów w ogóle… w żydo-wojnie z terrorem po 11 IX.]

  II wojna w Zatoce Perskiej (PKW Zatoka Perska, PKW Irak): [PB: Rozszerzanie ww. żydo-wojny zgodnie z izraelskim planem Jinona. Ludobójstwo jak Szoa – ok. 5-6 mln cywilnych Irakijczyków!]

  Polubienie

 2. Pingback: jewro2012 « Grypa666's Blog

 3. Ludzie nie mają czasu czytać tego wszystkiego,siedzą po 12 godzin w korporacjach i firmach zachodnich właścicieli,potem sklep,urzędy,lekarze,wreszcie dom i odpoczynek,nie ma czasu nie szukanie wiedzy i uczenie się,POlska to państwo biorobotów niewol-NIPów.
  Oficjalne stanowisko rządzących jest takie że np ludzi starszych nie ma sensu leczyć drogimi lekami.
  Starsi powinni umierać w wieku 65 lat,młodzi powinni umierać z głodu bo dziadkowie im zajmują miejsca pracy a dzieci w ogóle niech się nie rodzą,dziadków wyślemy do pracy to młodzi nie będą rodzin zakładać bo niby jak skoro ich nie stać bo nie mają dochodu?

  Tym żyją Polacy,lekarzami i zdobywaniem sztucznego zmodyfikowanego żarcia z importu.Sami niczego nie hodujemy bo nie mamy czasu.
  Ludzie powinni pracować u siebie,powinni być swoimi szefami,a nie niewolnikami amerykańskich koncernów.Niestety ludzie są głupi i wygodę rozumieją jako postęp.

  Nic nie musze robić bo w sklepie jest,sztuczne i trujące ale nie muszę robić,dzięki temu mam czas żeby harować w fabryce wujka sama,po 12 h na dobę,do 67 roku życia.

  Polubienie

 4. dużo dobrego tu napisane. ja w swojej dziupli polonocentryzm też się staram odkryć trochę prawdy dla współrodaków. Chwała i Sława Sławii!

  Polubienie

 5. Pingback: “Samobójstwo” Gen. Petelickiego « Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

 6. 5 sierpnia 2011r A. Lepper zginął zamordowany, w około 1,5 roku po tragedii Smoleńskiej. Miał jakieś ważne dokumenty, z powodu których najprawdopodobniej zostali zabici także Jego bliscy współpracownicy:
  w maju 2011 r. – “zmarł” – Dr Ryszard Kuciński – prawnik A.Leppera

  pod koniec czerwca 2011r
  Wiesław Podgórski – był doradcą A.Leppera, gdy ten by ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.

  12 czerwca 2011 roku samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Żołnierz posiadał najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych.

  w lipcu 2011 r.
  Róża Żarska – adwokatka Leppera – “zmarła” w Moskwie.

  Co takiego ważnego zawierały te dokumenty, że aż tyle osób z najbliższego otoczenia Przewodniczącego A. Leppera z ich powodu – poniosło nagłą śmierć w okresie od maja – sierpnia 2011?

  śp.Gen. Petelicki mógł się zorientować,jakiego potwora stworzył i co ten potwór wyprawia z ludźmi na Ziemi – mógł nie wytrzymać tego obciążenia winą za „czyny” GROMOWCÓW.
  Może istotnie wpadł w depresję i sam się aż zabił???

  Polubienie

  • Halina:

   Zabójstwo A. Leppera nie miało nic wspólnego ze Smoleńskiem. Lepper zamierzał powrócić do polityki i ruszył ostro z kampanią przedwyborczą. Miał dokumenty dotyczące giga-przekrętów w szabrowaniu Polski, dotyczących PO i PiS-u. A nie po to Kalkstein i CBA sfabrykowały wcześniej przeciwko Lepperowi „aferę gruntową” i „seksaferę”, aby Lepper powrócił do sejmu i demaskował szabrowników z PO/PiS-u. Dlatego go zamordowano.
   Kto i dlaczego zlikwidował Peteleckiego – nie obchodzi mnie. Dokąd pretorianie okupanta likwidują się nawzajem, nie widzę powodu do zmartwień.
   Petelicki od samego początku – od 1989 roku – świadomie współtworzył tego „potwora”. Robił w nim karierę, najpierw najemnika, potem biznesmena. Tacy jak on nie miewają wyrzutów sumienia. I jeszcze jako wtajemniczony w funkcjonowanie okupacyjnego układu napuszczał bydełko wyborcze PiS na bydełko wyborcze PO. Wiedząc, że „walka” pomiędzy tymi kibucami jest inscenizacją robiącą Polaków w konia. Wyznawcy Po i PiS walczą między sobą, zamiast obie agentury – PiS i PO – wypędzić nad Jordan.
   O Smoleńsku proszę pisać „katastrofa”, a nie „tragedia”!
   Polska racja stanu w Smoleńsku nie straciła absolutnie nic. Zlikwidowana została tam usłużna okupantom część wierchuszki III Rzydolandii, zastąpiona kolejnym agenturalnym „garniturem”. A przy okazji żydowskiego sayana wykreowano na męczennika i zażydzono nim Wawel.

   Polubienie

  • Blacklaser:

   A co z Kurtką? Nie należał do okupacyjnego systemu?
   IPN nakręcał ciągłe „wojny o teczki”? O agenturę SB…
   A agenci, którzy się przewerbowali i służyli nowym okupantom kariery robili:
   – Bolek, agent SB, prezydęt, mendrzec jewropy, ałtorytet III Rzydopospolitej,
   – Buzek, agent SB, premier, szef fasadowego jewroparlamentu,
   – Olechowski, agent SB, założyciel PO, minister finansów, minister spraw zagranicznych. Naczelny „polski” bilderbergowiec.
   – Belka, agent SB, dwukrotnie wicepremier, minister finansów, szef NBP, agent rockefellerowskiej Komisji Trójstronnej,
   – Kowalczyk, agent SB, abp, prymas Polski.

   No więc po co ta zabawa w teczki? Kto się przewerbował i gorliwie służy nowemu, temu i lustracja niegroźna. A kto się nie przewerbował, to odpadł z gry. Już nie szkodzi, nie donosi, bo nie ma komu. Bo SB-cy też się przewerbowali. Jak Czempiński czy Petelicki.
   To po co takich niegroźnych agenciaków ścigać?
   Cała ta gra nakręcała jedynie rusofobię: uważajcie, bo agenci SB, a więc w domyśle agenci Kremla są wśród nas!
   A ci najgroźniejsi agenci dawno już służą nowym.

   Nie słyszałem, aby Kurtyka (czy Walentynowicz) domagali cię wyprowadzenia Polski z NATO, z Unii. Nie słyszałem aby domagali się delegalizacji PO/PiS-u jako partii agenturalnych. Nie słyszałem, aby domagali się nacjonalizacji banków i przepędzenia banksterów.
   IPN był instytucją, która pod kontrolą żydów pisała Polsce nową, nadal zakłamaną historię. IPN szczuł na komunę, ale słowo żydokomuna jakoś przez gardziołko IPN przejść nie chciało.
   Na szefa IPN rekomendowała Kurtykę PO.

   Czyżbym czegoś zapomniał?

   A na zaproszenie do Tutki mógł Kurtyka odpowiedzieć Kalksteinowi jego własnymi słowami – spieprzaj dziedu.
   I by żył nadal…
   Kto mu kazał robić za statystę w orszaku Kalksteina w rusofobicznym sabacie?

   Polubienie

   • Niby racja ale nie do konca.
    Troche chlopina sie pogimnastykowal.
    Ruszyl sprawe zydobandziorow Bielskich
    i pare innych,
    ale co racja, to racja!
    Caly ten zydobajzel musi byc zlikwidowany
    od podszewki.
    W mysleniu jestesmy na biezaco ale w dzialaniu
    do tylu jakies 800 lat.
    Pierwsze konkretne pogromy tej zarazy ludzkosci
    mialy miejsce w zachodniej europie w XIII w
    Caly ten zwyrodnialy parch z europy zwalil sie do
    nas i siedzi do tej pory.
    Jes ich tu ok 8 do 10 mil i ciagle drukuja nowe paszporty
    w gigantycznym tempie.
    Gangrena mocno zaawansowana, na amputacje
    troche za pozno !?

    No właśnie…
    Ruszył sprawę żydobandytów Bielskich, ale jej nie skończył.
    I posłusznie zameldował się w Tupolewie.
    Po co?

    Gangrena rzeczywiście jest mocno zaawansowana. A „amputowani” póki co to jesteśmy my, a nie pełniący obowiązki Polaków koczownicy.
    Pytaniem jest – jak to zmienić?

    opolczyk

    Polubienie

 7. Dla chcacego nie ma nic trudnego!
  Po pierwsze nalezy wprowadzic opcje germansko-skandynawska.
  Austria-Szwajczria-Niemcy-Dania-Norwegia-Szwecja.
  Wszystkie te kraje czynnie i biernie naprzemian walcza z zydoparchem
  od niepamietnych czasow.
  Od mega pogromow we Freiburgu XII w przez Luteranizm (likwidacja
  zydokatolicyzmu) po zaszczepiony z mlekiem matki bojkot zydogeszeftow.

  Wiem o czym mowie bo mieszkalem w Niemczech przez pare dobrych lat
  i przyjaznie sie z Norwegami i nie tylko w miejscu gdzie teraz mieszkam.

  Mozna tez stworzyc nowa opcje np. calkowite odejscie od zydochrzescijanstwa
  i powrot do wiary rodzimej ale to inna para kaloszy.

  Do tego potrzebna jest cala infrastruktura i swiadomosc spoleczenstwa ktora
  zydoparch u nas zlikwidowal.

  Bojkot zydokatolicyzmu, bojkot zydogeszeftow, bojkot zydomediow,
  bojkot zydoestrady to dobry poczatek.
  Bojkot zydopseudomedycyny i mozliwie calkowita z niej rezygnacja.
  Medycyna naturalna, profilaktyka, wiedza.
  Swiadomosc, wiedza i bezwledna konsekwencja w dzialaniu.

  U zydobandziorow nie lecze sie, nie jem, nie czytam, nie ogladam, nie modle sie!

  To tak na dobry poczatek, reszta przy sposobnej okazji.

  iamthewitness.com

  Polubienie

  • Blacklaser:

   Nie wiem, o jakiej „opcji germańsko-skandynawskiej” myślisz. Niemcy są barakiem unijnym w komplecie kontrolowanym przez agenturę banksterów. Merkel wypromowała na kanclerzycę Grupa Bilderberga. Posłusznie realizuje ona plany banksterów – a więc wpędzenie Unii w bankructwo. Zgodnie z planem Rockenfellera: „potrzebujemy odpowiednio wielkiego kryzysu, a wtedy narody zaakceptują nowy porządek świata”. No i Merkel chce doprowadzić do odpowiednio wielkiego kryzysu. Wszystkie podane przez Ciebie kraje/baraki unijne są w pełni kontrolowane przez banksterów. Aktywnie uczestniczą w zlotach Bilderbergów. Istnieje tam dosyć silna, ale koncesjonowana prawica narodowa. Ma jedynie prawo krytykować biurokrację unijną, ale nie podważa istnienia samej Unii. Nie mówiąc już o jej likwidacji. Jedynie Haider się im rzeczywiście postawił. Najpierw jego partię skompromitowano i agenturalnie rozbito. A gdy chciał wrócić do polityki, zamordowano go w zainscenizowanym „wypadku samochodowym”.
   Jeśli chcesz wiedzieć co dzieje się w Niemczech rzeczywiście polecam te strony:
   http://nachrichtenagentur.radio-utopie.de/
   http://www.yoice.net/
   http://www.seelenkrieger.org/
   O załganych „niemieckich” me(n)diach:
   http://hinter-der-fichte.blogspot.de/
   Niemcy i świat:
   http://alles-schallundrauch.blogspot.de/

   O zwasalizowaniu Niemiec przez USA pisałem tutaj:
   http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/01/04/niemcy-wasal-usa/

   Polubienie

 8. Mozna tez stworzyc nowa opcje np. calkowite odejscie od zydochrzescijanstwa”-nie znasz przysięgi składanej przez jezuitów/iluminatów?
  Władcą świata ma być papież,każdy kto nie klęknie prze Watykanem będzie zniszczony.

  Polubienie


 9. 19:40,24:24,26:00,35:10,37:40,38:40,39:50,40:40,41:00,42:00,43:10,43:33-odnośnie Chin,44:50,45:45.
  O roli Niemiec we współczesnej Jewropie tez jest mowa w filmie.

  Polubienie

 10. Co robi GROM w Afganistanie?
  Wyzwala i „demokratyzuje” czy okupuje i morduje?
  http://www.sfora.pl/Krwawa-bitwa-GROM-u-z-Talibami-Wielu-zabitych-i-rannych-a46124-#comments

  GROM „wyzwala” Afganistan z suwerenności. „Demokratyzuje” go na amerykańską modłę – a ostatnim etapem owej „demokratyzacji” będą obozy koncentracyjne typu Guantanamo w samym Afganistanie. I tam wylądują wszyscy przeciwnicy pax americana a właściwie pax judaica.
  Hańbą jest dla nas, że najemnicy pod polskimi sztandarami biorą udział w tej okupacji.
  Przecież ci Talibowie to afgańscy odpowiednicy polskiej AK z czasów II wojny światowej. Oni bronią ich ojczyzny przed okupantami.
  Jedynie w przeciwieństwie do Polski w Afganistanie znalazł się afgański Quisling.
  Polecam poniższy filmik:

  Jedynie co do „Manifestu komunistycznego” Russo się myli. On jest po prostu zaprogramowanym propagandowo antykomunistą. Manifest zakładał likwidację prywatnych banków i oddanie bankowości pod kontrolę rządów.
  opolczyk

  Polubienie

 11. Pingback: Pagans / Poganie ( Rodzimowiercy słowiańscy ) - Poganin i Słowianin

 12. co to kurwa jest???sracie we własne gniazdo? macie doborową jednostkę którą można się pochwalić na arenie międzynarodowej, a wy plujecie w twarz polskiemu żołnierzowi??szukacie afery tam gdzie jej niema?zapraszam do afganu tam gdzie porywają cywili później ich mordując,mordują starszyznę terroryzują wioski, gwałcą kilkuletnie dzieci OTO WAM CHODZI???????NAJLEPIEJ KLIKAĆ PO KLAWIATURCE I UWAŻAĆ SIĘ ZA ZAJEBISTEGO…

  Polubienie

  • To był twój pierwszy i ostatni komentarz przepuszczony przeze mnie. Pokazuje on przede wszystkim twoją „kulturę słowa”.
   Nie dam robić rynsztoku z mojego blogu.
   Co mi po „doborowej jednostce”, która jest kastetem w łapskach globalistów i wykorzystywana jest w podbojach i agresjach banksterskiej sitwy.
   „Polska” jest ona tylko z nazwy – a służy bandytom do podboju świata.
   Bredzisz, powtarzasz bzdury i kłamstwa propagandowe. Pewnie wierzysz i w to, że 11/9 to była robota złych islamistów i bin Ladena – a nie Busha, CIA, i Pentagonu – na polecenia banksterów.
   Wstyd mi za taką „Polkę” – czcicielkę banksterskich, bandyckich i zbrodniczych okupacji.

   Polubienie

 13. Pingback: Sprawa Czeczetkowicza widziana z Vanqrevu « Grypa666's Blog

Możliwość komentowania jest wyłączona.