Strona główna > Uncategorized > Słowiańskie i Aryjskie Wedy dowodem na istnienie w przeszłości potężnej cywilizacji

Słowiańskie i Aryjskie Wedy dowodem na istnienie w przeszłości potężnej cywilizacji

.
(Link  do poniższego tekstu podrzucił w komentarzu “ktoś” – opolczyk)

.

*****

.

(Za:http://innemedium.pl/wiadomosc/slowianskie-aryjskie-wedy-dowodem-istnienie-w-przeszlosci-poteznej-cywilizacji)

.

.

W Rosji i w Bułgarii zidentyfikowano niesamowite artefakty. Kamienne tablice zapisane starosłowiańskimi językami, przedstawiają prawdopodobnie pozostałości wiedzy zaskakująco podobnej do tej obecnej w wedach hinduskich. To może oznaczać, że nasi przodkowie, Słowianie oraz Ariowie korzystali z tego samego źródła wiedzy.

Sami Hindusi są prawdopodobnie potomkami Ariów. Bardzo możliwe, że nasze wyobrażenie o Słowiańszczyźnie jest mocno zafałszowane a Słowiańskie Wedy mogą pomóc rzucić więcej światła na epokę, o której wiemy zawstydzająco mało. Niestety badanie historii Słowian jest bardzo trudne, ponieważ została ona dosłownie zmieciona z powierzchni Ziemi przez ówczesnych popleczników Kościoła Katolickiego.

.

.

Moloch ten nie tolerował współistnienia z religią przodków. Podchodzono do tego bardzo brutalnie a wszelkie artefakty związane z dawną wiedzą czy też religią Słowian były metodycznie niszczone. Proces ten był tak skuteczny, że do dzisiaj wiemy o Prasłowianach tak mało, jakby historia Polski zaczynała się w 966 roku.
.

.
Z pewnością na ziemiach polskich musiały istnieć podobne do rosyjskich egzemplarze wed. Podobieństwa między Hinduizmem s wiarą Słowian są uderzające już nawet bez tych artefaktów. One po prostu stawiają kropkę nad i. Wedy oznaczają wiedzę,  już samo podobieństwo dwóch słów, weda-wiedza jest uderzające. To, co zaskakuje jeszcze bardziej to fakt, że w naszym własnym języku jest ogromna ilość słów, które są pamiątkami po naszej pogańskiej przeszłości. Jednak kwestie rozmaitych słoworodów to temat na odrębne opracowanie.

.

.

To, że słowiańskie Wedy przetrwały w miejscach takich jak Rosja czy Bułgaria nie dziwi gdyż tam wiara Słowian przetrwała znacznie dłużej. Mniejsza była też determinacja, co do walki z tym procederem,   bo kilkaset lat później Kościół Katolicki nie walczył już o przetrwanie poprzez ekspansję tylko miał ugruntowaną pozycję. To, dlatego Wedy miały większą szansę przetrwania.
.

.
Słowiańsko-Aryjskie Wedy nie były raczej wytworem ani starożytnych Słowian ani Ariów.  Były prawdopodobnie przekazem z przed wielu tysięcy lat,  od istot,   które Prasłowianie nazywali Przodkami. Cześć Wed miała być podyktowana przez samego Peruna,  jedno z głównych słowiańskich bóstw. Bardzo możliwe, że zarówno słowiańskie, aryjskie jak i hinduskie Wedy pochodzą wprost z jednego źródła, od istot, które nas stworzyły w wyniku manipulacji genetycznych wykonywanych na tutejszych prymitywnych humanoidach. Jeśli Wedy rzucają jakieś światło na takie sprawy to nic dziwnego, że Kościół walczył z nimi na tyle skutecznie, że dzisiaj wśród nowożytnych Słowian wiedza na ten temat jest czymś dziwnym i nieznanym.

.

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/forum/slowiano-aryjskie-wedy

.

*****

.

Pod adresem podanym na końcu tego tekstu znajduje się wiele ciekawych komentarzy.
Oto dwa z nich.
.

Słowianie – Dzieci Bogów

A My Tylko Sławimy Swoich Bogów. Ponieważ są Oni Naszymi Przodkami, którzy już według swojego stopnia ewolucyjnego doskonalenia, dosięgli takich wysokich poziomów rozwoju. Życie człowieka ma swoją kontynuację w kosmosie, jako użyteczna forma życia. Nasi Przodkowie dosięgli takiego poziomu ewolucyjnego rozwoju. Oni stali się Bogami. Bogami Świata Sławi, Bogami Świata Prawi, tj. Nasi Przodkowie, a My Jesteśmy Dosłownie Ich Dziećmi. I prędzej, czy później sami będziemy na takim poziomie ewolucyjnego rozwoju.
Jesteśmy dziećmi Pieruna, wnukami Dażboga, prawnukami Swaroga, praprawnukami Visznu.

Jedność w Wielości – Wielość w Jedności

Rod tworzy cały ten wszechświat – to jeden wielki organizm, którego częścią jest każda istota. Tak jak my mamy dwie ręce, tak samo i ROD ma „dwie ręce” – Bogowie to jedna ręka, a Demony to druga ręka, choć są one różne, to i tak należą do jednego organizmu. Bogowie to istoty światła, a Demony to istoty mroku – obie te siły są potrzebne, aby Wszechświat mógł funkcjonować. Tutaj występuje kompletna harmonia, Yang i Yin to część tej samej siły – Roda. Rod – to Ojciec Wszechmogący, Przyroda to Matka, stoi Ona Przy-Rodzie. Rod przejawia się pod wieloma postaciami, lecz na samym początku wszystko jest jednością…

“TO CO BYŁO W PRZESZŁOŚCI I BĘDZIE ZAWSZE, W TYM JEST PRZEŹROCZYSTOŚĆ WODY, ALE NIE JEST TO WODA, TO JEST SENS BEZ FORMY I TYLKO DLA UMYSŁÓW NIEZDOLNYCH TEGO DOSTRZEC -PRZYWDZIEWA ODZIENIE, ON JEST TWÓRCĄ WSZECH FORM I JAK PRZENIKLIWY WIATR PRZENIKA WSZYSTKIE FORMY I NIE ZASTYGA W JEDNEJ„
Jesteśmy wszyscy cząstkami przyrody a więc jesteśmy też jednością. Jesteśmy więc równocześnie i jednością i oddzielnymi częściami.

“Tajemnicą Wielką Jest To, Że Swaróg i Pierun Są Równocześnie Światowidem…
I Ten Kto, Uznaje Oddzielnych Bogów, Rozdziela Świat (Królestwo) Bogów.”

Trzeba umysł tak nastroić, aby dostrzec, że u źródeł istnieje energia Yang i Yin, ale wszystko to jedna siła, to jest jednością. Dlatego też mamy Rodoboże – jedność w wielości. Czyli Rod (Bóg Rod ) jest jeden, ale jest również rozdzielony na mnóstwo innych Bogów, którzy są naszymi Przodkami. I my wyrażamy szacunek “Jedynemu w wielości”. Czczenie to nie pełzanie, wychwalanie ich, czczenie (czi-tanje) – “CZI”, to energia życia, a “tać”, to “taszczyć ku sobie ” – przyswajać sobie, brać. Słyszeliście zapewne o takich co “taszczą”, to ci, co wszystko ku sobie zagarniają, czyli “poczitat” to pobierać siłę swoich Bogów. Ja i moi Bogowie – moi Przodkowie to przecież jedność. Jesteśmy jednym Rodem. Wszyscy żyjemy wewnątrz Roda(Boga). Pobieramy ich siły, bo jesteśmy z nimi jednością. My sławimy Bogów i nigdy ich o nic nie prosimy, dlatego jesteśmy Słowianami. A czym jest “sławienie”?. To doksologia, gdy słowami łowimy siłę. To tak jak można złapać wiatr za pomocą żagla i wziąć sobie jego moc, czyli jest tak, że sławimy – ściągamy tę siłę Bogów i stajemy się z nimi jednością – czyli czcimy ich. Oto i nasza wiara. To jest nasza kultura – my jesteśmy z nimi całością. My ich nie wielbimy, nie łasimy się – to są nasi Przodkowie. My też dościgniemy tego poziomy prędzej czy później. To nasza wiara. Jesteśmy dziećmi Bożymi i żyjemy tutaj by się stać takimi samymi Bogami, a oni wszystko robią byśmy się nimi stali – troszczą się o nas, dają nam wszystko. To jest czczenie rodzimych Bogów i Przodków. Pamiętacie pierwsze przykazanie Ruskiego człowieka?, czego powinniśmy przestrzegać?, co nam Przodkowie zostawili?. Jakie jest najważniejsze przykazanie dla Ruskiego człowieka?. Nie pamiętacie?. A to ważniejsze tysiąc razy od tabliczki mnożenia. Zapamiętajcie – to jest główne przykazanie Ruskiego człowieka :

“Święcie czcić swoich Bogów i Przodków i żyć według sumienia w harmonii z przyrodą.”

A teraz przeanalizujmy, co oznacza “święcie czcić”?, “śvjato” znaczy światło, czysto, “czcić” już omówiliśmy, “święcie czcić swoich Bogów” – to jasne, że nie cudzych, ale swoich. To są nasi Przodkowie i trzeba ich szanować. Tylko oni nie chcą nam zrobić krzywdy – inni się mogą pod nich podszywać, trwa walka o każdą duszę. Nie trzeba nam cudzych Bogów – mamy swoich. Święcie czcić swoich Bogów i Przodków – i żyć według sumienia – Sumienie (so-wiest) to “wspólna informacja”, kiedy wiem, że ja i drugi człowiek to jedno i to samo – Ja jestem częścią przyrody i Wy jesteście jej częścią. Jeśli przynoszę krzywdę komuś z was, to przynoszę krzywdę przyrodzie, a więc i samemu sobie. Według praw karmy wszystko to do mnie wraca. Wraca krzywda. Jeśli chcę sobie przynieść korzyść, to powinienem przynosić korzyść innym. Tylko w ten sposób przyniosę sobie korzyść. Czyli służąc wspólnej całości, przynosząc jej korzyść, tylko wtedy mam szansę przynieść ją sobie. To jest sumienie – wspólna wiedza (wspólna świadomość). Czyli główna zasada: “NIE CZYŃ DRUGIEMU CZEGO SAM SOBIE NIE ŻYCZYSZ”. To jest życie według sumienia . Czyli to jasne? : ŚWIĘCIE CZCIJ SWOICH BOGÓW I PRZODKÓW I ŻYJ WEDŁUG SUMIENIA W HARMONII Z PRZYRODĄ. Przyroda to jest to co “przy Rodzie”, a “ład” to harmonijność/proporcjonalność. Powinienem współbrzmieć z nią, to jest harmonia – tak jak oni wibrują, na tej samej nucie, na takiej i ja powinienem wibrować. Oni żyją w miłości i ja też. Kochają mnie i ja też kocham. To jest ład/harmonia. A sławiąc ich, oddając im honory – dostrajam się do nich. Zrozumiałe – czym jest “honorowanie”?. Oto nasze podstawowe przykazanie – przykazanie Ruskiego człowieka.
Tak właśnie powinniśmy żyć.

Nasi Bogowie zostawili nam swoje przykazania, postaram się przytoczyć niektóre z nich…

“Żyjcie w przymierzu z Przyrodą, nie niszczcie jej, bowiem ona wspiera Życie wasze i całego Rodu żywego.”
“Nie niszczcie Świata waszego i przyrody jego, bowiem siebie zgubicie i swój Świat stracicie.”
“Nie niszczcie Przyrody waszej i krwi Rodów waszych, bowiem są to dwie Wielkie Siły, które dają możliwość kontynuacji egzystencji Starożytnym Rodom waszym.”
“Zachowajcie, ludzie, Piękno Rodzimej Ziemi waszej dla potomków starożytnych Rodów waszych, pomnażajcie Piękno Rodzimej Ziemi, dla chwały Bogów i Przodków waszych.”
„Powróćcie do swoich korzeni, a otworzycie bramę do Boskiego Świata (Prawi).”
„Nie idźcie do mroku, a idźcie do Światła, idący do mroku przepadną na wieczność.”
„Nie słuchajcie tych, którzy wzywają do Niesprawiedliwości, lecz słuchajcie tych, którzy nawołują do Prawdy.”
„Nie słuchajcie tych, którzy mówią, że Sąsiad to Wróg twój, lecz słuchajcie tych, którzy mówią Sąsiad twój – Przyjaciel twój.”
„Idźcie przez wiele światów, poznajcie je i doskonalcie Swego Ducha.”
„Poznajcie Mądrość Boga Jedynego (Roda) i skierujcie Światło Boże na drogę swoją.”
„Nie odpłacajcie dobrem za uczynione wam zło, czym bowiem odpłacicie za uczynione wam dobro.”

http://zmianynaziemi.pl/forum/slowiano-aryjskie-wedy#comment-86880

.

Drugi komentarz:

.

Mi się nie wydaje, jestem więcej jak pewna, że >jedynie słuszna religia< wymusiła ogniem i mieczem zaprzestanie oddawania czci Przyrodzie, której przecież jednym z elementów był świety dąb, a także święte gaje, święte góry, strumienie .. etc..,  a o której na stronach Białczyński jest napisane:

Cyt.  PRZYRODA – czyli Rodżana (Rod-żona), bo Przy Rodzie Stojąca – Roda-Żona i jego RODA siostra RODZONA ). 

Jest to ta bogini, którą musimy szczególnie adorować, ku której powinniśmy słać wszystkie nasze myśli i uczynki, której powinniśmy przychylić nieba i oddawać wieczny hołd, a także sławić ją codziennymi drobnymi dziełami…

 Przyroda jest boginią szczególną, jest szczególnym, rodzajem mocy – jej moc (jak siła każdego boga) przenika wszy świat od krańca do krańca, szczególność zaś tej mocy – Mocy Tynu Rodów i Przyrody – polega na tym, że pcha ona w ruch i spaja we Wszym Świecie wszystko co ż y w e, w jeden wszechżywot (co żywe w Swącie, a więc we wszechświecie) w ładną całość, w żywą ładność – czyli coś nie tylko pięknego-ładnego, ale pozostającego w niewzruszonym – chociaż dynamicznym – Ładzie…”

http://bialczynski.wordpress.com/krolestwo-sis-i-jego-cuda/przyroda/motyle-krolestwa-sis-czyli-o-rodzanie-przyrodzie-i-emanacjach-czastkowych-bogow-na-ziemi/

Nie próbujmy zatem panować nad Przyrodą ani jej ujarzmiać, lecz współgrajmy z nią, zrozumiejmy ją, wsłuchajmy się w nią i bierzmy z niej w mądry sposób to co nam oferuje sama, to czym nas może obficie uraczyć, jeśli tylko nie będzie gwałcona i obdzierana ze swego bogactwa przemocą.

Jeżeli bowiem zburzymy ów ład wszechżywota – obróci się to przeciw nam. Zostaniemy ukarani w sposób okrutny – nie przez okrutnych bogów (tak, przez nich także bo są siłami Rzeczy Istności – Świata), lecz przez samych siebie przez własne nierozważne, pochopne – nierozumne działanie.

Słaba i upadła moc wszechżywota – Przyroda, sprawi że słabe się staną nasze własne wewnętrzne żywotne moce. Nie trzeba chyba wiele wyobraźni aby się domyślić, że to doprowadzić może tylko do plagi chorób, niewydolności organizmów, zakłóceń przyrody, pogody, ładu i bytu całej Ziemi i w konsekwencji do śmierci wszystkiego co na niej obecnie istnieje.

http://zmianynaziemi.pl/forum/slowiano-aryjskie-wedy#comment-87126

.

*****

.

Jeszcze jedna ciekawostka…
Oglądając tabliczki z runami w tekście o słowiańskich i aryjskich Wedach przypomniała mi się oglądana niedawno w niemieckiej tv audycja, która mówiła coś o “germańskich runach” (germanische Runen). Okazuje się, że niemiecka wiki nazywa runy starym germańskim pismem.

“Als Runen bezeichnet man die alten Schriftzeichen der Germanen.”

Germanofilska i germanosłużebna w tym przypadku “polska” wiki plecie za niemiecką te same bzdury:

“Runy (alfabet runiczny) – alfabet używany do zapisu przez ludy germańskie (tzw. alfabet fuþark). Niekiedy nazwę “runy” odnosi się także do systemów piśmienniczych stosowanych przez ludy tureckie (tzw. alfabet orchoński) oraz Madziarów (Węgrów) (tzw. rowasz). Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo *run oznacza tajemnicę.”

Dodaje wprawdzie ona do ludów germańskich  ludy tureckie oraz Madziarów, ale o Słowianach nie wspomina ani słowem.
Tak to  wikipedyczni usłużni fałszerze historii – autorzy owych wikipedycznych tekstów o runach okradają Słowiańszczyznę z jej przeszłości.
Ponownie zepchanięto nas do roli kopciuszków i podrzutków historii, bez własnej, wspaniałej, liczącej wiele tysięcy lat tradycji i kultury!

.

opolczyk

.

.

Kategorie:Uncategorized
 1. Mezamir
  Październik 14, 2012 o 9:22 am | #1

  http://vedagor.ru/index/0-6
  http://pravdu.ru/en/VEDI.htm

  Autorem Wed Słowiano-Aryjskich jest pan Żuk :)

  Dodaj do ulubionych

 2. Mezamir
  Październik 14, 2012 o 10:07 am | #2

  “Tak jak my mamy dwie ręce, tak samo i ROD ma „dwie ręce” – Bogowie to jedna ręka, a Demony to druga ręka, choć są one różne, to i tak należą do jednego organizmu. ”

  Nie podoba mi się ten dziwny,nacechowany silnie judeochrześcijańską ideologią podział.
  “Rod ma dwie ręce,bogów i demony”-tzn ma dwie lewe czy dwie prawe ręce?

  Rod ma dwie ręce:bogów i boginie,boginie to oczywiście “demony” ;)
  bóstwa z których religia”objawiona” uczyniła symbol zła.
  Kobieta w tych religiach jest sprowadzona do roli mebla i służącej.

  Demon/Daimon/Anioł/Bóstwo-jedno i to samo.

  To czy bogowie będą dla nas łaskawi czy surowi(“dobrzy-źli”)
  zależy od nas.
  Dla złych ludzi duchy są złe a dla dobrych dobre.

  Dodaj do ulubionych

 3. Mezamir
  Październik 14, 2012 o 10:24 am | #3

  “Dodaje wprawdzie ona do ludów germańskich ludy tureckie oraz Madziarów, ale o Słowianach nie wspomina ani słowem.”-Słowianie jak sama nazwa wskazuje,nie znali słów :D
  Byli niemi w przeciwieństwie do Niemców którzy jak sama nazwa wskazuje znali mowę ;)

  Ciekawe że plemiona germańskie i słowiańskie żyły ze sobą na jednym terenie
  wikingowie używali run,Słowianie byli wikingami
  ale Słowianie run nie znali :D

  Mezamir,
  Jeśli niemiecka wiki coś takiego pisze, można to jeszcze zrozumieć. Niemiaszki cierpiące na kompleks niższości próbują się dowartościować i dlatego przywłaszyli sobie runy, których uczyli się od Słowian.
  Ale że “polska” wiki tak samo łże i okrada nas z naszej przeszłości jest po prostu niewyobrażalne.
  opolczyk

  Dodaj do ulubionych

  • Ktoś
   Październik 14, 2012 o 4:14 pm | #4

   Niemiecką wiki jak polską, ta sama kłamliwa stonka obsiadła.

   Dodaj do ulubionych

 4. Ktoś
  Październik 14, 2012 o 4:13 pm | #5

  “Okazuje się, że niemiecka wiki nazywa runy starym germańskim pismem.” – i nawet jakaś cząstka prawdy w tym by była jakby przyjąć za pewnik iż germanie to przenazwani a zmuszeni do emigracji chazarzy (islamistyczni zydzi jak we wiki podają). Ale uznając jedno zaraz powstało by drugie pytanie -CO Z GERMAŃSKOŚCIĄ “ODWIECZNIE” GERMAŃSKICH ZIEM? Dlatego też “uznani naukowcy i światowe autorytety” się w jednej kwesti kłamstwa rozpowszechniają a w drugiej cicho siedzą bo a nuż potomkowie Galów zechcieli by germańskie przybłedy ze swoich ziem pogonić. ;p

  Dodaj do ulubionych

 5. Październik 14, 2012 o 7:12 pm | #6

  od trzech dni przeglądam Internet by znależć coś na temat o którym tak obszernie pisze się w nawiązaniou do przepowiedni Majów których wieczny Kalendarz kończy się na 21,12.2012
  Swoją drogą zastanawiam się czy naukowcy nie pomylili czegoś lub Majowie przeskoczyli jeden dzień. Wg moich spostrzeżeń i porównań wypowiedzi oraz wylictzanek Fizyków, wskazywało by na to, że w Europie, zapowiedziany “Koniec świata” przypadal by na 20.12.2012. Juz sam uklad cyfr jest znaczący: 20 12 20 12
  Jak by nie było, to uważam, że dla nas Słowian, ta data jest wyjątkowa, nie tylko, że obchodzimy w tym czasie święto Godowe to w dodatku mamy znamienną datę oraz występujący raz na kilkaset tysięcy lat symetryczny układ planet naszego systemu słonecznego.
  Nawiązując do nazego pochodzenia i spójniści z Wedami, zastanawiam się czy na ten temat znajduje się coś i tam…
  Dobrze by było, gdyby możliwie wielu Rodzimowierców wspólnie pożegnało mijający czas astronomicznego kalendarza i przywitało nową erę…byśmnoże Erę odrodzenia ię Starej Wiary ! Może to nasz czas ?

  Dodaj do ulubionych

 6. Jaksar
  Październik 15, 2012 o 8:50 am | #7

  hm….to byla notatka na moim kompie a nie text do publikowania…czemu sie wkleilo ? skasuj to Opolczyku, po co dwa podobne wpisy ;)

  Jaksar
  Jeden skasowałem.
  opolczyk

  Dodaj do ulubionych

 7. Mezamir
  Październik 28, 2012 o 7:05 am | #8
 8. Vismaya
  Październik 28, 2012 o 5:19 pm | #9

  Moje klimaty, dziękuję :)

  Dodaj do ulubionych

 9. Jony
  Marzec 14, 2013 o 6:43 pm | #10
 10. pp
  Wrzesień 11, 2013 o 2:29 pm | #11

  ‘Rodoboże jedność w wielkości.Czyli Rod jest jeden rozdzielony na innych Bogów którzy są naszymi przodkami”-to wyjaśnienie Wed przybliża mi Rodz jako jedność w Narodzie Słowiańskim,a Rod rozdzielony na innych Bogów-to Plemiona Słowiańskie dziś tak mocno rozdzielone przez tych ”wybrańców”,bardzo smutne.Czyż nie WIELKOŚĆ W JEDNOŚCI.Pozdrawiam to tylko mój zamysł i odczucie.Sława

  Dodaj do ulubionych

 1. No trackbacks yet.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

WordPress.com Logo

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Twitter picture

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: